Народні депутати України від Дніпровського району міста Києва направили відкрите звернення голові Київської міської державної адміністрації О.Попову та голові Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації С.Кравченку стосовно перспективи розвитку Дніпровського району столиці в умовах, що склалися. Документ, текст якого подано нижче, також підписали представники громадськості та місцеві мажоритарні депутати попередніх скликань.«Київське міське господарство та міська інфраструктура досі перебувають у вкрай важкому стані. Система управління ними залишається неефективною, а її реакція на звернення громадян – запізніла та неадекватна.
Робота комунальних та інших служб на районному рівні як і раніше має численні недоліки, але добиватися від них справедливості простим громадянам з часом стає все складніше. Прості люди фактично кинуті напризволяще перед обличчям чиновницького свавілля за місцем проживання, оскільки тепер майже немає до кого апелювати у разі порушення прав. Скарги, спрямовані на Хрещатик, 36, «спускаються» до тих районних керівників, на яких скаржилися. Останні, без найменшого контролю з боку громади в представництві місцевих депутатів, відчувають лише безкарність, безвідповідальність та вседозволеність. Дніпровський район міста Києва не став виключенням із загальної київської ситуації, цілковите виправлення якої можливе лише за умови повернення Києву відібраного самоврядування.
На сьогоднішній день, народні депутати України, обрані у мажоритарних округах міста Києва, залишилися чи не єдиним механізмом підтримки прямого зв’язку між виборцями Києва та владою. Теперішня публічна робота народних депутатів України від міста Києва здійснюється, перш за все, на основі безпосереднього мандату довіри виборців, яким не наділений нині жоден суб’єкт місцевої київської влади. Це дає нам моральне право відстоювати життєві інтереси громади у діалозі з міською та районною державними адміністраціями, незалежно від політичних уподобань останніх.
Особливістю ситуації у Дніпровському районі міста Києва є налагодженість ефективної взаємодії народних депутатів України з інститутами громадянського суспільства, які щоденно забезпечують реальний зв’язок з жителями району в умовах, коли їх ігнорують призначені «згори» чиновники. Ця діяльність спирається, зокрема, на досвід й авторитет місцевих мажоритарних депутатів попередніх скликань, адже люди довіряють тим, кого вони знають, хто завжди перебуває поруч з ними.
Усвідомлюючи спільну відповідальність перед нашими виборцями, ми пропонуємо і Вам повернутися обличчям до найнагальніших потреб громади
Дніпровського району міста Києва, серед яких превалюють проблеми житлово-комунального господарства, зростання добробуту, соціального захисту, питань освіти та медицини, охорони правопорядку і захисту конституційних прав та свобод громадян. Проте успішне вирішення вказаних питань вимагає, насамперед, розуміння того, що справжнім Вашим роботодавцем є кияни, які висловили свою волю 28 жовтня 2012 року, і ніхто інший.
Київ неодмінно поверне собі народовладдя! І тоді той, хто став узурпатором місцевої влади, відповідатиме перед судом територіальної громади. На наш погляд, оновлене керівництво
Дніпровського району міста Києва, на відміну від ряду інших районів, володіє певним потенціалом для налагодження продуктивної взаємодії з мешканцями, перспективи якої залежать від готовності та необхідності залучати до свого складу політично нейтральних фахівців з боку громадянського суспільства.
Тому ми вважаємо, що кулуарне призначення заступників голови Дніпровської районної державної адміністрації у місті Києві та інших посадових осіб місцевих адміністрацій без конкурсу на заміщення вакантних посад є неприпустимим. Ми вимагаємо запровадження практики оголошення і проведення відкритих конкурсів при появі вакантних посад у районних органах державної влади».
ЗВЕРНЕННЯ ПІДПИСАЛИ
Народні депутати України Віктор ЧУМАК, Ксенія ЛЯПІНА, Андрій ІЛЛЄНКО, Лілія ГРИНЕВИЧ
Голова громадської організації «Братерство» Михайло КРУГЛЯК
Депутат Дніпровської районної у місті Києві ради 2002-2006 рр., в.о. голови громадської організації «Перспектива ХХІ сторіччя» Тетяна КОЛЕСНИК
Депутат Дніпровської районної у місті Києві ради 2002-2006 рр., голова Дніпровського районного у місті Києві комітету Регіональної профспілки військовослужбовців міста Києва та Київської області Олег КУЛИК
Заступник голови Громадської Ради освітян і науковців України, куратор від організації по Дніпровському району міста Києва Микола РАТУШНИЙ
Голова громадської організації «Кияни об’єднуємось» Олександр ДЯДЮК
Депутат Дніпровської районної у місті Києві ради 2002-2006 рр. Максим ЩЕКОЛДІН Коментар Агентства стратегічних досліджень (АСД):Кадрова ситуація у Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації суттєво загострилася насамперед через події, що сколихнули освітянське середовище району: влітку цього року під тиском громадськості та депутатів усіх рівнів позбувся посади начальник районного управління освіти.
Тоді внаслідок харчового отруєння вермішелевою запіканкою з курячим м’ясом і яйцями постраждали десятки дітей в дошкільному навчальному закладі №455 Дніпровського району Києва. Скандал, напевне, змусив пригадати районному «діячу» від освіти усі його попередні вчинки. Так, майже два роки тому Прем’єр-міністр України М.Азаров зазначав на засіданні Кабінету Міністрів України: «Чиновники проводять тендери за завищеними цінами. Наприклад, в Дніпровському районі Києва на 740 тисяч гривень завищено видатки на харчування дітей».
Проте звільнення попередника, схоже, не стало наукою для тимчасово виконуючої обов’язки начальника районного управління освіти. Нещодавно народний депутат України від фракції «УДАР» Віктор Чумак поінформував, що на школи Дніпровського району прийшла «рознарядка» збирати добровільно-примусові пожертви у розмірі 150 грн. з директорів та по 20 грн. з учителів, нібито на «допомогу ветеранам». За словами парламентарія, такі пропозиції надходять від службових осіб управління освіти Дніпровського району міста Києва, а відмови надавати «пожертви» викликають погрози щодо можливих дисциплінарних стягнень. У цих самих школах було виявлено факти активного залучення школярів до участі у так званих «антифашистських» мітингах, які організовує влада, – наголошує В.Чумак.
Отже, приєднання до числа авторів відкритого звернення голови Комітету Верховної Ради України з питань науки і освіти Лілії Гриневич і заступника голови Громадської Ради освітян і науковців України Миколи Ратушного може свідчити про особливу увагу з боку громадянського суспільства до найближчих кадрових рішень міської та районної влади у сфері освіти Дніпровського району. Очевидно, що саме крізь призму розв’язання цього показового питання і оцінюватимуться загальні перспективи теперішнього керівництва Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.
0 коментарів