А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Чи потрібна Україні «презумпція згоди»?

У країні щорічно вмирає кілька тисяч людей через неможливість зробити їм операцію з пересадки органів. А бюджет країни втрачає сотні мільйонів доларів, тому що багато пацієнтів платять шалені суми за трансплатнації за кордоном.

Чи потрібна Україні «презумпція згоди»?

За оцінкою Оксани Александрової з громадської ради при українському МОЗ, щодня в Україні помирає дев'ять осіб, у яких відмовляють внутрішні органи, що можна було б пересадити від донорів. Мільйони гривень з місцевих бюджетів виділяються щорічно на гемодіаліз - постійну процедуру очищення крові людям з нирковою недостатністю.

Хворим з серйозними порушеннями метаболізму допомогла б пересадка печінки, хоча при своєчасному застосуванні можуть врятувати гепопротектори. Такі як Есенціале Форте Н, які ефективно допомагають регенерації клітин печінки. Та й в цілому корисні задля здоров’я шанувальників жирної їжі.

Але навіть операцій з пересадки серця в цьому столітті в Україні провели всього дві! Виною такого плачевного стану є наше законодавство. Лише у квітні цього року Верховна Рада розглянула два законопроекти про правила трансплантації «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України про охорону здоров'я та трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людини». В одному з проектів була прописана «презумпція незгоди», а в другому - «презумпція згоди». Одне це слово змінює долі тисяч людей. Йдеться про право вилучення органів у загиблих. Презумпція незгоди передбачає, що кожна людина, якщо вона (або найближчі родичі після смерті людини), не вказала зворотнього, не згодна з посмертним вилученням своїх органів. Презумпція згоди означає зворотнє, тобто кожен громадянин в разі смерті, якщо він є носієм відповідного органу, може стати донором для пересадки. Рада прийняла в першому читанні законопроект з презумпцією незгоди, оскільки вважає це більш відповідним традиціям і моралі нашого суспільства.

Незгодні з таким рішенням наводять аргументи насамперед фінансового плану. Сотні мільйонів зекономлених коштів і сотні - зароблених на проведенні операцією з пересадки, тоді як сьогодні багато хворих змушені їхати для цього до інших країн і платити в десятки разів більше за подібні операції.

Нещодавно на сайті президента була зареєстрована електронна петиція №22 / 027391-е, що закликає підтримати презумпцію згоди. Як вважає співавтор петиції соціолог Олена Ягода, масштаби проблеми замовчуються, оскільки немає єдиного реєстру хворих, які потребують трансплантації органів. «Щорічно в Україні з'являється близько 4,5 тис. Нових хворих, які потребують трансплантації нирки, близько 2,5 тисячі - печінки, близько двох тисяч - серця. Більшість хворих помирає, не дочекавшись операції. У той же час в Україні щорічно гине від 40 до 60 тисяч осіб, чиї органи після смерті можна було б пересадити хворим », - зазначає Олена Ягода.

На сьогодні петицію на сайті Президента підтримало 529 людей з потрібних 25 тисяч.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии