А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Чи можна продати квартиру, що знаходиться в іпотеці?


Іпотека завжди є певним обтяженням. Незважаючи на те, що нерухомість сьогодні легко можна продавати, обмінювати та дарувати, з іпотечним житлом не так-то просто розлучитися. Однак шанси на здійснення угоди з таким об'єктом все ж є.

Продати квартиру, яка знаходиться в іпотеці у Тернополі допоможе грамотна юридична консультація. Саме тому важливе довіритися ріелтору з великим досвідом роботи. Зазвичай такі люди присутні в перевірених, надійних агентствах нерухомості.

Способи продажу квартири в іпотеці


Особливості продажу квартири в іпотеці пов'язані зі складнощами документального оформлення. Справа в тому, що після купівлі квартири, що знаходиться в іпотеці вона є заставою у банку. Тобто, розпоряджатися цим майном без певних причин буде не можливо, необхідно отримати ряд важливих дозволів.

Першим кроком для продажу квартири, що знаходиться в заставі у кредитній організації, буде звернення до банку. Справа в тому, що для реалізації нерухомості в іпотеці потрібна згода заставодавця, яким є банк. Нагадаємо, що відповідне законодавство дозволяє власнику квартири прописувати та виписувати з неї людей, здавати її в оренду.

Існує кілька способів реалізації нерухомості, що знаходиться в іпотеці:

  • Продаж за допомогою банку.

  • Самостійний продаж.

  • Дострокове погашення кредиту.

  • Передача боргових зобов'язань іншій особі.

Продаж квартири в іпотеці за допомогою банку є найбільш актуальною на сьогоднішній день. У даному випадку саме кредитна організація є продавцем нерухомості, а власник бере участь лише в підписанні документів.

Купівля-продаж квартири в даному випадку відбувається так: покупець переказує кошти на два рахунки. Перший - рахунок банку. За допомогою даних засобів закривається заборгованість власника кредиту. Залишок коштів від продажу квартири перекладається на рахунок власника.

Така схема не дуже вигідна для власника. Справа в тому, що банк продає іпотечне житло за максимально доступною ціною, щоб швидше здійснити операцію.

Процедура самостійного продажу іпотечного житла, також, є досить поширеною практикою. Справа в тому, що здійснити такий продаж може сам власник. Пошуком покупців і всіма домовленостями буде займатися власник, покупець лише внесе суму заборгованості для дострокового погашення кредиту та суму, що залишилася віддасть власнику. Такий спосіб досить часто застосовується, так як є найбільш оптимальним для власника нерухомості, яка продається.

Третім, найбільш популярним способом продажу іпотечного житла є дострокове погашення. Часто погашення відбувається за рахунок коштів початкового внеску, який виплачує власнику покупець. Дострокове погашення має лише один недолік - після погашення іпотечного кредиту необхідно якийсь час почекати. Щоб здійснити купівлю-продаж, необхідно зняти обтяження квартири в реєстраційній служба, а це займає певну кількість часу, зазвичай - близько 1 тижня. Зазвичай покупець не проти почекати термін до тих пір, поки весь пакет необхідних документів не буде готовий.

Продаж боргових зобов'язань - найрідше використовуваний, але все ж можна застосовувати спосіб продажу квартири в іпотеці. Кредит переводиться на іншу людину, яка стає власником квартири, доплативши колишньому власнику відсутню суму.

У даному випадку обов'язково відбувається розгляд банком платоспроможності майбутнього власника нерухомості. Крім того, доведеться готувати акт про оцінку нерухомості та заново збирати всі довідки, доводити відсутність інших обтяжень на квартирі та інше.

Необхідна документація


Для продажу іпотечної квартири власнику необхідно надати пакет документів. Залежно від способу продажу, документи можуть бути різними.

Основні документи, які повинні бути надані:

  1. Документ підтверджуючий платоспроможність.

  2. Попередній договір купівлі-продажу.

  3. Довідка про відсутність заборгованості.

  4. Заставна.

  5. Згодом: підтверджує зняття обтяження документ; документ про зарахування коштів.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии