А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Поновлення договору оренди землі: все, що потрібно знати


Орендар, який вирішив укласти договір оренди землі на новий строк, може дізнатися про процедуру його оформлення та про необхідні для цього документи на сервісі «Гід з державних послуг». Також він повинен за 30 діб до збігання часу чинного договору повідомити власника ділянки (орендодавця) про те, що збирається подовжити оренду, та заручитися його згодою.

Поновлення договору оренди землі: все, що потрібно знати


За яких умов можна отримати послугу


Після виконання встановлених договором обов’язків орендар має переважне право надати прохання на його подовження. Фізична особа може отримати поновлення договору оренди землі, надавши до міських (сільських) рад наступні документи:

● лист, у якому зазначено про поновлення терміну договору;

● документ, який посвідчує особу замовника;

● проект нового договору;

● витяг з ЄДР.

У разі звернення юридичної особи до цього переліку слід додати копії установчих документів. При бажанні скористатися послугою через нотаріально завіреного представника треба пред'явити документи, які посвідчують його особу.

Якщо власник землі не бажає надалі надавати послуги здачі ділянки в оренду, то він повинен за 30 днів до збігання терміну попереднього договору надати до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про видалення його з відомостей про поновлення договору. Якщо таку заяву не подано, договір буде подовжено автоматично на аналогічний час.

Подати заяву на подовження можна особисто, відправивши рекомендованого листа Укрпоштою.

Де і коли можна отримати результат


Рішення щодо поновлення договору є безкоштовною послугою, строк надання якої складає 30 календарних діб.

Особа-заявник може сама отримати результати рекомендованим листом, відправленим на адресу, вказану у заяві. Також вона може зробити це через свого офіційного представника.

Привід для відмови


У наданні послуги заявнику може бути відмовлено у разі наявності неповного пакету документів або у випадках, коли інформація у пред’явлених документах не відповідає дійсності.

Якщо заявник вважає, що відмова незаконна, він може оскаржити її в окружному адміністративному суді. Для цього необхідно у шестимісячний термін з дати отримання відмови надати письмову заяву особисто або доручивши це представнику, у якого є письмове нотаріальне підтвердження своїх повноважень.

Суд повинен почати розглядання справи не пізніше 60 діб після надання заяви. Рішення суду приймається протягом 30 діб.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии