А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Нові чи вживані шини на автомобіль: чи варто економити на гумі?


Нові чи вживані шини на автомобіль: чи варто економити на гумі?

Не лише придбання, а й технічне обслуговування автомобіля вимагають суттєвих фінансових витрат, зокрема на оновлення шин. І чим дорожче машини та активніша експлуатація, тим частіше доводиться звертатися до автомайстерні. На періодичність заміни впливають ходові параметри авто, стиль водіння, а також рішення автомобіліста про використання всесезонної гуми або окремо літніх та зимових шин. У будь-якому випадку без періодичного оновлення покришок не обійтися, і для забезпечення безпечної їзди необхідно відповідально підійти до вибору запчастин.

У продажу є нові та вживані товари, причому у другому випадку вони можуть бути різного походження. Вживана гума може продаватися виробником після використання в тест-драйвах, страховими та лізинговими компаніями, а також українськими шиномонтажними майстернями. Від продавця безпосередньо залежить якість продукції. Втім, нові покришки теж не завжди виправдовують високі очікування автолюбителів, якщо купувати їх у сумнівної компанії та не перейматися вивченням параметрів. Щоб купити шини на авто на оптимальних умовах, необхідно перш за все оцінити плюси та мінуси кожної категорії виробів, а потім вже вирішувати, який з них підходить саме у вашому випадку.

Плюси та мінуси вживаних та нових шин


Основна причина, яка мотивує власників автомобілів розглядати пропозиції щодо продажу вживаної гуми – економія. Дійсно, ціна такої продукції в середньому на 30-40% дешевша, ніж нова, що важливо, враховуючи, що змінюють часто весь комплект. Також покупців приваблює широкий асортимент та можливість отримання додаткових знижок. Зі станом теж може бути все гаразд, якщо гума експлуатувалася недовго і на європейських дорогах. Для водіїв, які їздять періодично та в межах міста, б/у шини можуть стати оптимальним варіантом. Хоча завжди потрібно пам'ятати про важливість ретельної перевірки цілісності та правильного підбору за діаметром та типом.

До нових автомобільних шин у водіїв рідко виникають претензії, адже вони мають чіткий протекторний малюнок і позбавлені дефектів. Служити така гума буде довго, відповідно, щонайменше 2-3 роки виділяти кошти на заміну не доведеться. Нові запчастини однозначно потрібні автомобілістам, які щодня довго перебувають у дорозі або подорожують на далекі відстані. З іншого боку, оновити комплект обійдеться недешево, і якщо помилитися з вибором бренду, то за властивостями шини можуть поступатися старим, але від відомої торгової марки.

Нові чи вживані шини на автомобіль: чи варто економити на гумі?

Який варіант все-таки кращий?


Незважаючи на те, як сильно хочеться мінімізувати фінансові витрати, ніколи не варто економити як шинах. Причому це стосується будь-якої гуми – і вживаної, і нової.

Якщо помітили серйозне зношування або пошкодження запчастини, то не варто розглядати її придбання навіть у разі надзвичайно вигідної вартості. З такою гумою збільшиться ризик потрапляння в дорожньо-транспортну пригоду через погане зчеплення з поверхнею та погіршення керованості машини. До того ж, тривалість експлуатації таких шин буде в 2-3 рази меншою, ніж у нових, особливо при регулярних поїздках або переміщенні по вибоїнах, які не є рідкістю на українських дорогах. Для вдалої купівлі шин необхідно звернутися до спеціалізованої компанії, яка перед реалізацією ретельно перевіряє товар і дає гарантію якості. Зазвичай, це ті, хто купує покришки у виробників та страхових фірм.

Що стосується нової гуми, то тут також потрібно бути обережними і не купувати вироби невідомих брендів. Кожен офіційний продавець повинен мати сертифікати якості та документи на кожну шину, а ціна – бути адекватною та відповідати характеристикам.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии