А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Інвестиції у реальне металеве золото. Можливі варіанти


Інвестиції у реальне металеве золото. Можливі варіанти

Інвестування в золото є багатогранним поняттям: кошти можна вкласти в акції золотодобувних компаній, стати засновником підприємства і зайнятися видобутком золота та інші варіанти. Однак найпростіший і найдавніший спосіб збереження заощаджень – купівля реального металевого золота.

Золото є надійним засобом збереження цінності, особливо за умов кризи та інфляції, коли інші платіжні кошти можуть знецінитися. При цьому в лихоліття золото можна реалізувати за вигідною ціною, що дозволить мінімізувати втрати або отримати прибуток.

Розглянемо варіанти інвестицій у реальне металеве золото.

Золото у злитках


Зливки золота - найпоширеніший спосіб інвестування в золото. Вони, порівняно з монетами та ювелірними виробами, не мають націнки на виробництво та їх найпростіше продати за необхідності. Зливки золота на продаж мають вагу від 1 г (5-10-20 і більше) до 1 кг. Стандартний золотий злиток для центральних банків та торгівлі на міжнародних ринках є золотий злиток вагою 400 тройських унцій (12,4 кг).

Поняття «зливок» передбачає, що дорогоцінний метал має високу пробу. Нині найчастіше зливки мають пробу 0,995 і від.

В Україні придбати зливки можна у комерційних банках. На стадії покупки необхідно враховувати, що продавці самостійно встановлюють ціни на зливки, при цьому націнка може бути значною.

А ось продати зливки не так просто, як купити. Дуже часто банк викуповує назад лише свої зливки та за умови збереження упаковки. Злиток можна продати банку, який проведе експертизу та оцінить стан металу, але якщо будуть виявлені подряпини або інші пошкодження, ціна помітно знизиться.

У разі втрати сертифіката заводу-виробника, в якому вказано його індивідуальний номер, пробу, масу та назву заводу, злиток можуть не прийняти. Крім того, не всі офіси банків, які продають зливки, готові викуповувати їх назад, тому краще заздалегідь уточнити цей момент.

Можна здати злиток у ломбард. Іноді там оцінюють дорогоцінні метали навіть вигідніше, ніж у банку. Хоча це й рідкість, але у разі зазначених вище проблем – порушення упаковки та подряпини, втрата сертифікату тощо. – це може бути виходом із ситуації.

Також на цю тему:
Які золоті зливки слід купувати для інвестування?

Важливий аспект полягає в тому, що свій дорогоцінний злиток потрібно десь зберігати. Зберігати вдома велику кількість злитків ризиковано, при цьому головне, щоб ніхто не знав, що у вас вдома власне відділення Державного казначейства. Якщо залишити свої зливки у банківському осередку, за це доведеться платити.

Золоті монети


Золоті монети – це ще один спосіб інвестування у золото. Сьогодні існує величезний вибір різноманітних інвестиційних золотих монет, які можна придбати практично за ціною золота. Популярні монети - крюгерренд ПАР, канадський кленовий лист, китайська панда та інші монети такого типу не мають нумізматичної цінності. По суті, це свого роду круглі зливки, вартість яких визначається виключно вмістом золота і поточною ринковою ціною дорогоцінного металу. Іноді різні фірми намагаються змусити покупця думати, що звичайна золота монета крім ринкової ціни має ще й нумізматичну цінність. Це може бути обґрунтовано також обмеженим тиражем монет. Однак ви можете збирати їх хоч до кінця століття, але дорожче за золото вони не стануть.

Інвестиції у реальне металеве золото. Можливі варіанти
Фото: Björn Wylezich - stock.adobe

На відміну від злитків дорогоцінних металів, вказівки на монеті чистої маси, виду дорогоцінного металу, проби, а також випуск виробником сертифіката справжності не є обов'язковими. Обов'язковими параметрами, які завжди вказані на монеті, є її номінал та назва емітента (країни чи головного державного фінансового органу). Вся технічна інформація про випущену монету опубліковується емітентом в офіційних виданнях (в т.ч. на офіційних інтернет-сайтах).

Також на цю тему:
Інвестиційне золото: зливки, монети та ювелірні вироби

Золоті монети мають різну вагу та вартість. Їхня ціна коливається відповідно до поточної ціни на золото.

Золоті монети може бути вироблено як урядовими, і приватними монетними дворами.

При покупці інвестиційних монет доцільно порівняти ціну в різних банках, вона може відрізнятися для однієї монети на 5–10%.

Продаються золоті монети так само, як і зливки. Можна віднести до банку, там скуповують інвестиційні золоті монети. Золоті монети також приймають ломбарди. Є торгові майданчики з продажу/купівлі монет в інтернеті.

Ювелірні вироби


Цей варіант може бути придатним для тих, хто хоче отримати задоволення від носіння ювелірних виробів або володіння золотими предметами, які випускаються в будь-якому варіанті: золоті візитки, золоті телефони, золоті унітази, золоті батони тощо.

Інвестиції в ювелірні вироби розвинені в країнах з невеликою націнкою на прикраси, наприклад, в Індії. Тут вони часто продаються на вагу за ціною, близькою до ціни укладеного в них золота. Продати золоті прикраси нескладно також за вагою виробів. За такої системи обороту золота, у населення зберігається близько 10 тис. тонн ювелірних прикрас, при тому, що державний золотий запас величезної країни всього близько 600 тонн. Багато ювелірних виробів купують також у Китаї, Дубаї та ін.

В Україні вигода від інвестицій в ювелірні вироби менша, ніж від вкладення в монети та зливки через значну різницю в ціні купівлі та продажу.

Підведемо підсумки


Зливки, золоті монети та ювелірні вироби надають основні варіанти для вкладення в цей метал, кожен з яких має свої переваги та недоліки (див. табл.). Вибираючи той чи інший варіант, необхідно враховувати не лише поточну ціну на золото, а й ваші уподобання та цілі.

Інвестиції у реальне металеве золото. Можливі варіанти
Інвестиції у реальне металеве золото. Можливі варіанти
Інвестиції у реальне металеве золото. Можливі варіанти

Інвестиції у реальне металеве золото. Можливі варіанти
На фото: колекційна ювелірна 3D монета виробництва Пертського (Австралія) монетного двору. Номінальна вартість 2500 доларів США (AUD); Розміри 61 мм; 10 унцій 99,99% чистого золота. Випущено лише 8 шт. Вартість колекціонерів досягала 260 тис дол.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии