А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Профільна труба - як виготовляється та сфера застосування


Одним з основних видів матеріалів, що застосовуються при будівництві металоконструкцій і каркасі є сталева профільна труба. Цей  вид трубного прокату відносяться до найбільш економічних варіантів і мають підвищену міцність на згинальні навантаження. Основна ознака такої труби – це профільний переріз, який, безумовно, відрізняється від круглого перерізу. Як правило, випускаються профільні труби прямокутного та квадратного видів перерізів.

профільні труби

Як виготовляється профільна труба


Профільні труби виготовляються з низьколегованої вуглецевої сталі. Виробляються подібні труби двома основними способами, за допомогою спеціального обладнання.

  1. Холодне вальцювання. Сталевий лист обробляється на спеціальному згинальному верстаті. Місце прилягання країв з'єднується за допомогою електродугового зварювання. Якість шва перевіряється лазерним, або іншим неруйнівним методом контролю.

  2. Гарячекатаний виріб. Стальна кругла заготовка обробляється на прокатному верстаті та деформується під потрібний профіль перерізу.

Далі виріб проходить деформуючу обробку. Така обробка дозволяє зняти внутрішню напругу. Технічні показники профільних труб набагато перевищують аналогічні значення їх конкурентів та аналогів. Опір вигину у профільної труби служить основою жорсткості та міцності будь-якої конструкції, виготовленої з її допомогою.

профільна труба купити

Особливості профільної труби й сфера застосування


Головною конструктивною особливістю профільної труби, завдяки якій вона так потрібна при будівництві, є жорсткість опору вигину. Також вона легко з'єднується між собою та з іншими конструкціями. З'єднання здійснюється кількома методами – від болтової фіксації до електрозварювання.

Профільні труби мають різну товщину стінки та типорозміри: 

  • мінімальний розмір профільних труб складає 10×10 мм; 

  • максимальний розмір складає 450×350 мм;

  • випускаються труби відрізками по 6 та 12 метрів.

Більше специфіки та розмірів можна знайти в каталогах профільних компаній, як от профільні труби на сайті DimaxTD, партнера даної статті та багаторічного постачальника металопрокату високої якості.

Профільні труби застосовуються для монтажу металевих каркасів споруд, будівель, веж, парканів та огорож, опор, навісів, для прокладання електропроводки та ще безлічі різних конструкцій. Одним з невеликих недоліків цього виду труб є невисока корозійна стійкість, як і у решти чорного металу виробленого з низьколегованої сталі. Цей недолік легко компенсувати хімічним захистом поверхні труби, фарбуванням. Крім цього, ефективно використовують для захисту від корозії метод гальванічного покриття профільних труб. Оцинковані профільні труби застосовуються для монтажу відкритих металоконструкцій та каркасів у місцях з можливим накопиченням вологи та її негативним впливом.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии