А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Навіщо організму вітамін С?


Вітаміни — органічні сполуки, необхідні для нормального функціонування організму людини, де беруть участь у регуляції метаболізму, підтримці здоров'я, зростанні та розвитку.

Навіщо організму вітамін С?

Розрізняють водорозчинні та жиророзчинні вітаміни. До перших відноситься аскорбінова кислота, яка не синтезується самостійно організмом і надходить до нього з їжі.

Основне джерело — цитрусові фрукти, ківі, червоний та зелений перець, ягоди (полуниця, малина, чорниця, журавлина, червона смородина, лохина, шипшина), шпинат, капуста, помідори. Вживання цих продуктів допомагає підтримувати імунну систему, здоров'я шкіри та слизових оболонок, а також сприяє регенерації тканин та засвоєнню заліза з рослин.

Навіщо організму вітамін С?

Якщо харчування недостатньо і виникає дефіцит вітаміну, призначають дієтичні добавки чи лікарські засоби, до яких належить Аскорутин.

Він, крім аскорбінової кислоти, містить рутин (вітамін P). Це біофлавоноїд з антиоксидантними властивостями, здатний зміцнювати стінки капілярів та судин, роблячи їх більш стійкими та еластичними. 

Комбінація вітаміну С та рутину використовується для профілактики грипу та ГРВІ, зміцнення імунітету та в комплексному лікуванні захворювань, пов'язаних із підвищеною проникністю судин.

Користь аскорбінової кислоти для організму


Вітамін С виконує низку важливих функцій:

 1. Антиоксидантний захист. Попереджає пошкодження клітин, що спричиняють вільні радикали та окислювальний стрес, запобігаючи старінню, запаленню та розвитку системних захворювань.

 2. Підтримка імунної системи Зміцнює імунітет, сприяє боротьбі з інфекціями, прискорює загоєння ран.

 3. Синтез колагену. Бере участь у продукції білка, який відповідає за здоров'я шкіри, суглобів, судин та інших сполучних тканин.

 4. Підтримка здоров'я судинної системи. Сприяє зміцненню стінок судин, покращує циркуляцію крові та допомагає знизити артеріальний тиск.

 5. Підвищення засвоєння заліза з рослинних джерел їжі, що особливо важливо для людей, які страждають на дефіцит заліза або анемії.

 6. Участь у обміні речовин, зокрема метаболізмі вуглеводів, білків і жирів.

 7. Захист від стресу, включаючи фізичний та психологічний стрес.

Дефіцит вітаміну C може призвести до різних захворювань та патологічних станів, включаючи:

 • скорбут (цингу);

 • зниження імунітету;

 • ушкодження судин;

 • погіршення стану шкіри (сухість, прискорене старіння, поява зморшок та пігментних плям);

 • кровоточивість ясен, слизових оболонок та шкірних покривів;

 • уповільнення загоєння ран та регенерації тканин;

 • погіршення зору.

Для підтримки здоров'я слід вживати достатню кількість продуктів, багатих на вітамін C. Добова норма вітаміну С для дорослих — 90 мг для чоловіків і 75 мг для жінок. Для дітей показник визначається віком і становить від 15 до 75 мг на день.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии