А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Де використовується ВГП-труба?


Труби водогазопровідні виготовляються із високовуглецевої сталі із застосуванням спеціальних технологій. Завдяки цьому металеві труби отримують додаткові властивості:

 • високу механічну міцність та ударостійкість;

 • стійкість до перепадів тиску всередині труби;

 • стійкість до різких змін температур та несприятливих зовнішніх умов.

У побутових цілях зазвичай використовують ВГП із середньою та тонкою стінкою. Коштують вони дешевше, а їх характеристик міцності достатньо для створення різних конструкцій на заміській ділянці.

Де використовується ВГП-труба?


Сфера застосування водогазопровідних труб


Завдяки своїм характеристикам водогазопровідні труби застосовуються у різних сферах:

 • прокладання газопроводу;

 • монтаж водопровідних систем (централізованих або для приватного будинку);

 • створення системи опалення;

 • будівництво різних споруд (теплиці, навіси, огорожі);

 • виробництво меблевих каркасів;

 • будівництво допоміжних конструкцій (сходи, будівельні риштування).

Труба ВГП за ГОСТом 3262/75 випускається з різним перетином та товщиною стінки. Це впливає на сферу її використання. Також зовнішній діаметр стальної труби коливається від 10,2 мм -165 мм. По товщині стінки труби ВПГ поділяють на 3 групи:

 1. Тонкостінні. Мають невелику вагу, товщина стінки до 2 мм. Часто використовуються при створенні невеликих конструкцій у будівництві парканів. Може застосовуватись для подачі рідини під тиском не вище 25 кгс/см2. Використовується для організації водопроводу у приватному будинку.

 2. Середні. Найчастіше застосовуваний варіант для різних видів будівництва, для монтажу централізованого водопроводу та систем опалення. Товщина стінки варіюється від 2,0 до 4,5 мм.

 3. Товстостінні. Мають підвищену міцність. Залежно від діаметра стінка може бути завтовшки від 4,5 до 5,5 мм. Ці вироби здатні витримувати тиск 32 кгс/см2 та вище.

Застосування товстостінних труб зазвичай обмежується створенням великих трубопроводів для транспортування газів та рідин під великим тиском. Це пов'язано з тим, що товстостінні труби через особливості виробництва мають велику вартість.

Чим можна замінити металеву трубу


Замінити трубу з металу у будівництві можна арматурою. Наприклад, арматуру можна використовувати як допоміжні елементи при будівництві теплиць, парканів або навісів, а також для декоративного оформлення території. Але арматурні рифлені або гладкі прути через невелику товщину не підходять для створення опорних конструкцій. До того ж до них складно кріпити листи з профнастилу чи інші матеріали для даху, навісу чи альтанки.

Ще один варіант заміни профтруби – металевий брус. У порівнянні з трубою він міцніший, але через велику вагу працювати з ним важче. Наприклад, виникають складності при нарізанні деталей, при монтажі. До того ж вартість бруса набагато вища, ніж у металевої труби, і будівництво обійдеться дорожче.<

Металева труба залишається найважливішим компонентом при будівництві, спорудженні інженерних комунікацій у промисловості та аграрному секторі. Здатність витримувати серйозні навантаження, несприйнятливість до впливу високих і низьких температур, хімічних середовищ, довговічність, простота в монтажі - всі ці характеристики поки не перевершив жодний інший матеріал. Вибрати металеві труби в каталозі Dimaxtd.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии