А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Все, що варто знати про вирощування олійних культур у 2024 році


Вирощування олійних культур в Україні цьогоріч є важливою складовою аграрної галузі, з огляду на ріст внутрішнього та зовнішнього попиту. Ця стаття надасть докладний огляд основних аспектів вирощування олійних культур, враховуючи ринкові тенденції, агротехнології та виклики, з якими можуть зіткнутися фермери. А також розглянемо, чи підходить для олійних культур добриво Нітроамофоска-М. Почнімо!

Все, що варто знати про вирощування олійних культур у 2024 році

Найпопулярніші олійні культури в Україні


Лідером серед олійних культур в Україні за обсягами виробництва та експорту є соняшник. Соняшникова олія популярна як на українському, так і на закордонному ринку. У 2024 році соняшник залишається лідером за обсягами виробництва та експорту. Розвиток нових сортів соняшника, стійких до хвороб та шкідників, а також впровадження передових агротехнологій, збільшує урожайність та ефективність вирощування. 

Також рентабельними олійними культурами, які активно вирощуватимуться у 2024 році є:

  • Ріпак. Відомий своєю високою врожайністю за умови правильного агротехнічного догляду, включаючи забезпечення необхідних поживних речовин та захист від шкідників та хвороб. Олія ріпаку використовується як в харчовій промисловості.

  • Льон. Лляна олія має попит у харчовій промисловості та як дієтична добавка, тоді як лляні волокна використовуються у текстильній промисловості. Врожайність льону залежить від сорту, умов вирощування та агротехніки. Підвищення врожайності можливе шляхом використання високоякісного насіння та сучасних агротехнологій.

  • Кунжут. Кунжутна олія має широке використання в кулінарії, особливо в азійській кухні, а також у косметології. Кунжут є однією з менш традиційних, але перспективних олійних культур в Україні. Кунжут характеризується середньою врожайністю, але завдяки високій ціні насіння та олії, може бути досить рентабельним.

Оптимальним вибором для підживлення олійних культур та підвищення врожайності є міндобрива Тетра-Агро. Зокрема, комплексне мінеральне добриво “Нітроамофоска-М” підходить для різних видів олійних культур (соняшника, ріпаку тощо) та різних типів ґрунтів. Використання Нітроамофоски-М може бути вигідним з економічної точки зору, оскільки воно зменшує потребу у застосуванні додаткових добрив та засобів захисту рослин. Добриво містить важливі поживні елементи, такі як азот (N), фосфор (P) та калій (K), у збалансованих пропорціях, що є ключовим для всебічного живлення рослин. Завдяки концентрованому складу, це добриво забезпечує високу ефективність, сприяючи інтенсивному росту та розвитку рослин.

Бажаємо щедрого врожаю!

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии