
Сівалка – найважливіший агрегат у роботі аграріїв. Це сільськогосподарська машина, призначена для рівномірного висіву насіння в ґрунт із заданою глибиною та нормою висіву. Вона створює борозну і здійснює висів насіння з наступним коткуванням грунту.
Сівалки підвищують ефективність посіву, скорочують втрати насіння та покращують структуру посівів. Бувають механічні, пневматичні, точного висіву, зернові, просапні. Але незалежно від типу та пристрою будь-яка машина вимагає регулярної заміни своїх комплектуючих як для ремонту, так і для планової профілактики. Купити їх не проблема – в Україні максимально повний каталог запчастин до сівалок представлений у компанії «БАС АГРО ГРУП», на основі якого є сенс розглянути в яких запасних частинах особливо потребують аграрії:
Найбільш затребувані запчастини для сівалок
Логічно, що найчастіше заміні підлягають деталі, які піддаються максимальному навантаженню при експлуатації сівалки і найшвидше зношуються і стають непридатними. Поломки у сівалок можуть бути різними залежно від типу (механічні, пневматичні, точного висіву) та умов експлуатації. Але є кілька найбільш поширених проблем, через які найчастіше потрібні нові запчастини.
Робочі елементи
На них припадає безпосереднє навантаження при контакті з оброблюваним грунтом і вони зношуються в першу чергу. До них відносяться:
● Сошники – дискові, анкерні, лапові. Диски сошника ріжуть ґрунт, створюючи борозну для насіння. Згодом вони стираються, втрачають геометрію, ламаються. Також відбувається висипання насіння через деформацію або пошкодження сошників.
● Хвилясті диски – рихлять та готують ґрунт перед посівом.
● Балансири – підтримують рівномірне заглиблення сошників.
У культиваторних сівалок швидко стираються долота.
Системи висіву
Знос висівних дисків і котушок веде до нерівномірного розподілу насіння, заважає нормальному проходженню насіння. Також сильно страждає точність висіву при поломці щіток і ущільнювачів.
Першочерговій заміні підлягають такі запчастини:
● Висіваючі диски, які дозують насіння, забезпечуючи точність висіву
● А також котушки, заслінки, щітки, ущільнювачі.
Механічна частина
Найбільш затребувані запчастини тут це: підшипники, ланцюги, ремені, втулки, осі, пружини.
Справа в тому, що зношування підшипників – приводять до люфтів і перекосу вузлів. У свою чергу, розтягнення або обрив ланцюгів, ременів - порушується передача моменту, що крутить, а злам або деформація осей і втулок - веде до перекосу і нерівномірному посіву.
Крім того, у різних за принципом роботи моделей сівалок можуть бути свої специфічні нюанси в оперативній заміні деталей. Наприклад, у пневматичних сівалок нерідко виникають проблеми з вакуумною і пневматичною системою . Зокрема засмічення або розгерметизація вакуумних трубопроводів і знос або поломка вентиляторів, компресорів – падає тиск, погіршується висів. Тому для них необхідні вентилятори, дозатори, повітроводи, шланги, вакуумні клапани.

В цілому ж особливу увагу треба приділяти також наступним елементам сівалок для своєчасної заміни:
● Зірочки – передають момент, що крутить, на ланцюги в механізмах висіву.
● Кронштейни – елементи кріплення для вузлів сівалки.
● Втулки – знижують тертя між рухомими деталями.
● Напрямні - забезпечують рівний рух насіння або робочих органів.
● Пружини – регулюють тиск сошників та інших вузлів.
● Ступиці – з'єднують колеса з валами, забезпечують обертання.
● Балансири – підтримують рівномірне заглиблення сошників.
● Стійки – тримають робочі органи, задають глибину посіву.
● Шарніри в зборі забезпечують рухливість з'єднань.
● Корпуси підшипників – захищають підшипники від бруду та зносу.
● Фланці – кріпильні деталі для з'єднання валів та дисків.
● Муфти – передають момент, що крутить, захищають від перевантажень.
● Спеціальні болти та гвинти – для кріплення та регулювання механізмів.
● Вали - передають обертання від приводу до робочих органів.

Запчастини для сівалок яких брендів краще купувати?
Як показує практика згаданої вище компанії «БАС АГРО ГРУП», що спеціалізується на комплектуючих для сільськогосподарської техніки, найкраще в умовах України проявляють себе запчастини таких брендів:
● Great Plains (Грейт Плейнс) – американський виробник сільгосптехніки, відомий міцними та точними механічними та пневматичними сівалками та запчастинами до них: сошники, диски, висівні механізми.
● Horsch (Хорш) – німецька компанія, що робить інноваційні пневматичні та механічні сівалки. Популярні запчастини бренду – дозатори, диски, стійки, втулки.
● John Deere (Джон Дір) – цей бренд не потребує особливої вистави. Він виготовляє надійні сівалки з високою автоматизацією. Запчастини: диски, зірочки, балансири, підшипники.
● Kuhn (Кун) – фірма з Франції, що випускає універсальні сівалки та ґрунтообробні агрегати. Потрібні комплектуючі бренду - сошники, пружини, кронштейни, висівні механізми.
● Gaspardo (Гаспардо) – італійський виробник точних сівалок, орієнтованих на мінімальну обробку ґрунту, а також диски висівні, пальці, муфти, що направляють.
● Kverneland (Квернеланд) – норвезький бренд із європейською якістю, робить міцні сівалки точного висіву. Запчастини: стійки, корпуси підшипників, пружини, вали.
● Monosem (Моносем) - французька компанія, що спеціалізується на прецизійних сівалках точного висіву. Запчастини: механізми дозування, сошники, диски, втулки.
Як видно навіть з такого короткого огляду, в Україні немає проблем із придбанням якісних запчастин до сівалок. Головне правильно вибрати якісний бренд-виробник деталей та надійну компанію-постачальника.
0 коментарів