А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

ХДС на захисті інтересів віруючих


Християнсько-Демократичний Союз виступив з ініціативою внесення змін у "Закон про землю", що вступає в дію з 1-го січня 2005 року. Християнські демократи розцінюють даний закон як такий, що негативно позначиться на діяльності релігійних громад в Україні.

Новий закон передбачає, що, починаючи з 1-го січня, земля стає власністю або держави, або організації, або приватної особи і не передбачає таких форм користування землею, які існують, наприклад, сьогодні, коли релігійна громада, маючи "Акт про землекористування" може бути звільнена місцевою владою від сплати за землю, на якій побудовано храм. Тепер тільки держава, комунальні підприємства і віднедавна організації інвалідів можуть мати землю в постійному землекористуванні.

Таким чином, віруючі будуть змушені або викуповувати землю, яка використовується громадою – наприклад земля під храмом, або платити за неї повну орендну вартість. Це стане серйозною проблемою для більшості з них. Треба відзначити, що новий закон не робить різниці між релігійною громадою і бізнес-структурами і встановлює для них однакову ціну за користування територією. Уже сьогодні в багатьох місцях земельні відділи міських і районних рад починають тиснути на християн, вимагаючи від них викупу земель, на яких стоять храми, або розраховуючи вартість оренди за загальними схемами, котрі не враховують особливості діяльності релігійних організацій, попереджають про необхідність платити найближчим часом величезні суми оренди.

Головна Рада ХДС, розглянувши дане питання, прийшла до висновку, що така ситуація неприпустима, і виступила з ініціативою внесення поправок у прийнятий "Закон про землю", які б дозволили врахувати інтереси релігійних громад. Головна Рада доручила голові партії, народному депутату України Володимирові Стретовичу виступити з відповідною ініціативою у Верховній Раді й домогтися підтримки необхідних поправок з боку блоку Віктора Ющенка "Наша Україна".

Нагадаємо, що це не перша ініціатива християнських демократів, спрямована на підтримку прав релігійних конфесій і свободи совісті в Україні. Торік ХДС виступила організатором зриву прийняття реакційного "Закону про свободу совісті", метою якого було поставити церкви в залежність від держави, обмежити їхні права на служіння в лікарнях і в'язницях, утруднити реєстрацію релігійних громад і дати можливість чиновникам припиняти їхню діяльність. Християнські демократи провели низку успішних заходів, які дозволили зібрати разом керівників провідних християнських конфесій і виробити загальну позицію щодо цього закону. Також було проведено роз'яснювальну роботу серед парламентаріїв і ефективно використано можливості Комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією, що його очолює Володимир Стретович. У результаті, тоталітарний законопроект було провалено.

Християнські демократи мають намір і сьогодні зробити все можливе для того, щоб права й інтереси віруючих не були порушені.

Російськомовна версія статті: ХДС на защите интересов верующих
Архів 2004 року
Газета "Християнський Демократ"


0 коментарів