А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Праця і добробут


Християнська демократія. Історія та сучасність

До попереднього розділу: Дотримання правопорядку

1) Структура населення змінюється. Збільшення кількості літніх людей призводить до подорожчання послуг у сфері охорони здоров’я. Одночасно збільшується навантаження на соціальну систему, оскільки більша кількість населення потребує трудових пенсій. З причини старіння робочого населення, підвищуються трудові витрати.

2) Менш розвинені країни в межах Європейського Союзу, інші країни в Європі та поза нею шукають своє законне місце у світовій спільноті. Солідарність та взаємодопомога закликає до більших зусиль в ім’я співпраці, спрямованої на розвиток міждержавних стосунків. Європейський Союз у недалекому майбутньому повинен буде відкрити свій ринок товарам, виробленим у цих країнах. Особливо це стосується таких перспективних галузей, як сільське господарство, текстильна промисловість, металургія та інших, співробітництво в яких матиме позитивні наслідки для підприємств Європи.

3) Всі ці чинники висувають всезростаючі вимоги до зміцнення суспільної солідарності. По-перше, виникає проблема особистого ставлення нової ґенерації до представників країн третього світу. По-друге, постає питання коштів, оскільки для успішного соціокультурного розвитку необхідна тверда економічна основа, що забезпечується стабільним економічним зростанням. Варто зауважити, що на свою частку цього зростання претендують різні сектори, які потребують державного втручання: екологічні інвестиції, технологічні інновації, фундаментальні дослідження, інфраструктура та ін. З ними конкурують витрати на соціальне забезпечення та інші споживчі видатки, більшість із яких є суттєвими, але водночас обмежуючими факторами для вкладення капіталу безпосередньо у розвиток виробництва. Якщо, крім того, соціальні амбіції є досить високими, втрати в економічній сфері неминучі.

4) Рівновага неминуче порушиться, якщо акцент ставиться виключно на збереженні конкурентноздатності бізнесу. Шкода, вчинена навколишньому середовищу та соціальному забезпеченню пізніше відгукнеться непоправними наслідками, чому, на жаль, сприяє одностороння економічна інтеграція європейського внутрішнього ринку. Разом з тим, країни, що демонструють найнижчу суспільну солідарність та взаєморозуміння, за умов вільного ринку привертають увагу підприємств та інвестицій, оскільки витрати на соціальне забезпечення та збереження навколишнього середовища там порівняно невисокі.

До наступного розділу: Державна підтримка

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии