А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Дотримання правопорядку


Християнська демократія. Історія та сучасність

До попереднього розділу: Захист життя

Ефективна боротьба зі злочинністю є однією з ключових державних функцій, тому, якщо громадяни більше не відчувають своєї безпеки, існують серйозні підстави для недовіри саме державі. Стосовно Нідерландів, варто відзначити необхідність запровадження суворішої політики щодо агресивної злочинності, крадіжок, шахрайства та екологічних злочинів, тобто посилення методів, за допомогою яких держава виконує цю функцію.

По-перше, держава повинна мати сучасне устаткування на всіх проміжних ланках ланцюга обслуговування правопорядку: поліція, прокуратура, адміністрація юстиції, тюрми тощо. Інструментарій держави в судовому розгляді мусить відповідати вимогам, що враховують змінювані форми злочинності, такі, як акти вандалізму та агресії. Покарання повинно стимулювати кращу поведінку і мати місце невдовзі після вчинення правопорушень. Якщо між вчиненням правопорушення і відбуванням покарання проходить тривалий час, це не лише суперечить фундаментальному праву на швидкий судовий розгляд, але й призводить до зниження довіри до процедур кримінального права. Якщо злочин має наслідком отримання фінансових надходжень, законодавство повинно передбачити конфіскацію майна.

По-друге, держава повинна володіти всіма законними засобами для захисту громадян від впливу злочинних елементів та постійно дбати про підтримку жертв злочинності.

По-третє, забезпечення громадського порядку – завдання не лише держави, а й сфера відповідальності суспільства. Виховання, освіта і формування ділової культури стосовно збереження навколишнього середовища, наприклад, відіграє значну роль у підтримці головних суспільних норм. У кінцевому підсумку, клімат, що сприяє безкарному ігноруванню закону нечесними людьми, є плямою на цивілізованому житті.

Соціальний клімат у суспільстві значною мірою впливає на шлях запобігання злочину. Проблеми безробіття, алкогольної та наркотичної залежностей створюють сприятливий грунт для подальшого процвітання злочинності. Підхід до успішного розв’язання цих питань мусить базуватись на тісній співпраці держави, поліції та соціальних організацій. Разом з обов’язковими завданнями держави у сфері забезпечення законності, повинна існувати система правового виховання, що формує основу справедливого суспільства.

До наступного розділу: Праця і добробут

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии