А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Повернення до Європи: Акція на велосипедах


Важкий шлях європейської інтеграції, що його активно намагаються пройти українські правоцентристські партії, й зокрема політичний блок “Наша Україна”, виглядає як “голос волаючого в пустелі”. Ця метафора не буде перебільшенням, коли знайти їй підтвердження в останніх діях офіційного Києва щодо підписання договору про ЄЕП, які є недвозначним сигналом про повернення до Євразійського вектору в міжнародній політиці України, провалом відносин між Києвом та Брюсселем в сенсі набуття “асоційованого членства України в ЄС” та відсутністю помітних успіхів в інтеграції українських політичних партій, які змагаються між собою – хто буде прийнятий до Європейської Народної партії в якості спостерігача першим.

Християнсько-Демократичний Союз, будучи членом Християнсько-Демократичного Інтернаціоналу – всесвітньої асоціації Християнсько-Демократичних партій – чітко відстоює позиції щодо відновлення історичної справедливості та повноцінної участі нашої держави в житті великої Європи. Ми європейці за історією, ми європейська нація за визначенням, але те, чого нам бракує – це політичної волі керівництва країни щодо європейських стандартів управління державою. Тому ми зібрались в дорогу заради спілкування з людьми саме в Західному регіоні, де питання Європейської інтеграції проходить практично через кожну родину. У доброї половини українських сімей тут або чоловік, або дружина працює в країнах, що на заході від Ужгорода та Чопа. І думаю, що 99% місцевих мешканців сказали б “так”, коли б мова йшла про вступ до Євросоюзу. Але таке питання поки ніхто офіційно не ставить, бо ми занадто далекі від Європи, хоча і маємо її географічний центр на своїй території. Українці мають право на вільне пересування до своїх сусідів, але такої можливості з кожним роком стає дедалі менше. Розширення ЄС наступного року привнесе в наші стосунки з країнами-членами ЄС лише обмеження та ускладнення. З розширенням Європа стає все далі від нас. Відчуваючи цю несправедливість, ХДС сів на ровери – так у Карпатах ще з австро-угорських часів називають велосипеди. Річ у тім, що найвідомішим виробником велосипедів того часу була британська фірма “Ровер”. Слово прижилося й залишилося в спадщину на довгі часи. Будучи консерваторами та зберігаючи все те добре, що передали нам наші пращури, ми вирішили не змінювати стару назву й вирушили саме на роверах до географічного центру Європи. “Повернення до Європи” – таку назву мала перша роверова акція ХДС. 78 кілометрів у дорозі по мальовничих Карпатах.

Ворохта – Яблуниця – Ясиня – Кваси – Рахів і, нарешті, Ділове. Саме в селищі Ділове міститься справжнісінький центр Європи.
Ще на початку минулого століття, взявши географічну мапу Європи – прошу уваги великої Європи від Атлантики до Карпат – один кмітливий австро-угорський учений поставив її на циркуля та рішуче визначив – центр Європи саме тут. Нам не вдалося дізнатися імені тієї людини, поки що не вдалося, але справу він зробив вельми добру.

Роверова подорож видалася не з простих, бо гірський ландшафт не дозволяє просто розслаблено крутити педалі, він вимагає іноді справді надзусиль, щоб видертися на черговий підйом. Але яку насолоду ми отримали, коли, нарешті, після довгої дороги дісталися таки географічного центру Європи. То була щира радість людей, які, здолавши труднощі, досягли хоча і невеликої, але такої жаданої перемоги над собою. По дорозі ми зустрічались та спілкувались з людьми, які щиро цікавились акцією, котру проводила наша партія.

Мені здається, що ця акція є дуже символічною щодо нашого повернення до Європи. Воно таке ж саме, як ота дорога між Ворохтою та Діловим. Спочатку дуже важкий підйом до гори (Яблунецький перевал), а потім легкий і приємний спуск, аж до Ділового. Спочатку нам треба визначити наш маршрут з повернення до Європи та пройти хоча б перші кроки з гармонізації нашого законодавства, як той підйом на Яблунецький перевал, а потім уже вільніше рухатися до справжньої Європи – Європейського Союзу.


Владислав Синяговський,
Віце-президент ДЕМІК (Демократична молодіжна спільнота Європи)


2003 год,
Архив газеты "Христианский Демократ"


Російськомовна версія статті: Возвращение в Европу: акция на велосипедах

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии