А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Християнство: "Не проспати виклики часу"

Архів 2005 р.

"Християни Західної Європи й Америки "проспали" виклики часу. А коли прокинулися, то побачили навколо себе розгул наркоманії, проституції, пропаганди гомосексуалізму, байдужності до людського життя. Основи, на яких будувалася європейська цивілізація, зруйновані", – з цієї тези почали семінар для керівників регіональних організацій ХДС представники британського фонду CARE. Тому одне з головних завдань провідних світових християнських організацій полягає не тільки в благодійній і місіонерській діяльності, але і в практичній реалізації християнських принципів у реальній політиці. А також у пробудженні християнських церков від апатії і самоусунення від участі в суспільному житті.

На жаль, констатував Чарлі Колчестер, керівник Care International, усе, що говориться про занепад Європи, є гіркою правдою. Європа більше не спрямована в майбутнє. Відбувається "демографічне самогубство" європейських народів. Європейці живуть одним днем і дедалі менше думають про відповідальність перед майбутніми поколіннями. Євросоюз відмовився визнати в тексті Європейської конституції свою християнську спадщину. Фактично це відмова Європи від усього того, що і зробило Європу Європою – процвітаючим континентом, котрий був тривалий час світовим лідером. Радикальний лібералізм і соціалізм завели Європу в безвихідь, тоді як здорові сили континенту сьогодні об’єднуються навколо християнських ідеалів. Християни в усіх країнах усе активніше включаються в політичну діяльність. Дуже важливо, щоб цей процес підтримували і представники України.
Українські християни не повинні повторювати помилок своїх західних братів. Тільки через політичну активність можна протистояти отруті загнивання і безвідповідальності. Ніде в Біблії не сказано, що віруючі повинні ухилятися від політики. Таке розуміння є серйозною помилкою, яку слід виправляти.

На семінарі розглядалися питання стосовно того, як донести до громадян розуміння практичної ефективності використання християнських принципів у всіх сферах життя. У тому числі і в економіці. Не секрет, що багатьма людьми християнські норми сприймаються як обмеження. Хоча саме в християнстві закладено основи свободи й демократії. На жаль, формат газети й обмеженість у часі не дозволяють нам дати тут докладний виклад цих цікавих, проте вельми об'ємних тем. Усе це буде зроблено в одному з найближчих номерів "Християнського Демократа". Ми маємо намір надрукувати розгорнутий виклад тез наших британських колег. Крім того, партійні організації зможуть ознайомитися з матеріалами семінару завдяки відеоматеріалам. Нині представники Харківської обласної організації ХДС здійснюють монтаж відеофільму.

'Християнство:

Семінар, що відбувся, став тільки першим кроком на шляху об'єднання зусиль здорових суспільних сил Західної і Східної Європи. Досвід західних християн важливий для України, оскільки допомагає ефективніше будувати демократичну державу на принципах християнської моралі. ХДС, єдина партія України, визнана повноправним членом Всесвітнього інтернаціоналу народних і християнсько-демократичних партій, має намір активно зміцнювати такі контакти.

Архів 2005 року
Газета "Християнський Демократ"


Російськомовна версія статті: Христианство: «Не проспать вызовы времени»

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии