А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

На морі і на суші

- захищають трудові інтереси моряків ХДС Одеси і профспілка плавскладу

Архів 2009 року

Християнські демократи Одещини і профспілка моряків підбивають перші підсумки спільної роботи. Шість місяців співпраці засвідчили неабиякий успіх, тож його тепер слід активно розвивати.

Усе почалося, як і годиться, з договору про співробітництво, підписаного одеською організацією ХДС із Об'єднаним професійним союзом плавскладу (ОПСП). Договір не став порожньою формальністю. У ході низки зустрічей і консультацій партнери знайшли рецепт співпраці, здатний дати конкретні результати для конкретних людей. Пріоритети, що їх визначили керівник ХДС Одеси Анатолій Постовітенко і профспілковий лідер Геннадій Бакаєв, прості й зрозумілі – насамперед це соціальний захист моряків.
І вже одержано конкретні результати:

- залагоджено питання про допомогу родинам моряків, загиблим на теплоході "Толстой". Судновласник і страхова компанія виконали свої зобов'язання;
- триває робота із судновласником теплохода "Гагарін", який затримує заробітну плату морякам;
- Одеська ОО ХДС підключилася до вирішення проблеми щодо повернення затриманої зарплати екіпажу теплохода "Прімекспрес Ойленд".

Ця спільна робота ХДС і профспілки не залишилася не поміченою і неодноразово висвітлювалася одеським телебаченням і радіо.
Сьогодні ХДС і ОПСП мають намір вийти на новий рівень. Адже мова йде про проблему державного масштабу – більшість моряків працює в іноземних судновласників і ходить під іноземними прапорами. Виникають питання, котрі вимагають негайного вирішення – статус таких моряків, їхнє майбутнє пенсійне забезпечення, дотримання іноземними роботодавцями вимог конвенцій Міжнародної Організації Праці. Але для цього необхідно, щоб Україна ратифікувала ці конвенції. На жаль, нашій державі сьогодні не до цього. Як наслідок, моряки, котрі були працевлаштовані на судна через посередницькі структури, фактично виявилися беззахисними в умовах, коли грубо порушуються їхні трудові, соціально-економічні та особисті права.

Держава не сприяє безпеці і соціальному захисту моряків, які дедалі частіше потрапляють на суднах під іноземними прапорами в піратський полон або стають заручниками в іноземних портах. Тоді як ратифікація Конвенції МОТ дала б можливість посилити вимоги до роботодавців і фірм, котрі вербують моряків. Наприклад, у питаннях обов'язкового соціального страхування з метою відшкодування морякам грошових втрат.

Християнсько-Демократичний Союз має стати, на думку членів профспілки, тією політичною силою, яка здатна розв’язати ці питання на державному рівні. І сьогодні вже ведуться переговори про укладення нового договору між ОПСП і центральним офісом ХДС про виведення цього успішного співробітництва з регіонального на загальнонаціональний рівень. Адже моряки – це тільки частина українців, які працюють закордоном. А їхня кількість, за різними оцінками, сягає ледве чи не 7 мільйонів чоловік.
Розв’язання цієї проблеми не тільки забезпечить юридичний і соціальний захист українцям закордоном, але і дасть солідні фінансові надходження до державної скарбниці та пенсійних фондів.

Як вважають Анатолій Постовітенко і Геннадій Бакаєв, перший крок у співпраці вже зроблено, і тепер потрібно розвивати успіх.

Архів 2009 року
Газета "Християнський Демократ"


Російськомовна версія статті: На море и на суше

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии