А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

"Джерело Ідей"

'"ДжерелоХристиянські демократи Одеси розвивають свій ідеологічний проект

Християнські демократи Одеси продовжують активно розвивати ідеологічний та інтелектуальний напрям партійної роботи. Уже протягом кількох років одеська організація ХДС розвиває в Інтернет-просторі проект "Джерело Ідей". Проект ставить за мету створення й поширення у віртуальному просторі скарбниці християнської політичної думки. Одна з функцій проекту – сформувати бібліотеку найважливіших праць християнсько-демократичних мислителів – як теоретиків руху, так і політиків-практиків.

Кредо проекту можна визначити словами, які належать відомому чилійському політику, борцеві з диктатурою Піночета Едуардо Фрей Монтальва: „Політична діяльність не може бути ані глибокою, ані творчою, якщо її не живить ідея... Саме тому для партій християнсько-демократичного спектру збереження кришталево чистих джерел, з котрих вони черпають життєдайні ідеї, є ключовим питанням сучасного розвитку...”

"Джерело Ідей" відкриває доступ читачам до творів Жака Марітена, Карла Барта, Норберта Нойхауза та інших визначних учених. Сайт одеських християнських демократів також висвітлює соціальні доктрини українських та інших європейських церков. На цьому Інтернет-ресурсі можна ознайомитися з анонсами нових, які щойно вийшли у світ, книг і статей, присвячених християнській політиці.
Разом з тим Одеський ХДС не має наміру лише зберігати ці знання в Інтернеті. Будь-який скарб, як матеріальний, так і ідейний, має активно працювати, а не лежати мертвим капіталом. Найважливішим елементом розвитку християнської думки є дискусія. Саме через полеміку ідея загартовується. зміцнюється, заволодіває умами, позбувається своїх слабких місць і стає матеріальною силою. Християнські демократи Одеси воліють зробити дискусію важливим етапом проекту не тільки в Інтернеті, але і в реальності.

Сьогодні одеський ХДС має намір започаткувати видання друкованого органу "Джерела Ідей" із залученням до участі в ньому одеських студентів. А в перспективі – можливо, й організувати постійно діючий дискусійний клуб в Одесі. Також, найближчим часом почне працювати <юридична консультація онлайн для всіх мешканців регіону.

Ми мусимо сьогодні згадати й автора проекту – Вікторію Рашко. Ця одеська християнська демократка, на превеликий жаль, уже полишила нас. Важка хвороба відняла в християнських демократів України одного із найбільш активних і перспективних товаришів. Однак за своє коротке життя Вікторія залишила по собі яскравий слід у вигляді "Джерела Ідей".

Сьогодні керівником цього проекту є учениця Вікторії – Людмила Нікітіна. Лідер ХДС Одеси Анатолій Постовітенко вважає: "Для нас є справою честі вшанувати пам'ять Вікторії. А найкращим рішенням буде розвинути початий нею проект. "Джерело Ідей" не повинно згаснути. Джерело християнсько-демократичної думки стане повноводою рікою, яка несе життя нашій прекрасній Україні".

Річка, яка тече з любов'ю, ніколи не зможе висохнути і стати безводною. А отже, на "Джерело Ідей" чекає велике майбутнє.

Архів 2008 року
Газета "Християнський Демократ"


Російськомовна версія статті: «Источник идей»

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии