А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Що включає в себе лабораторна діагностика організму


Що включає в себе лабораторна діагностика організму

Постановка точного діагнозу - важливий етап в лікуванні більшості недуг. Діагностика організму дозволяє попередити багато захворювань, виявити порушення в роботі різних органів на ранній стадії, коли лікування буде ефективним і недорогим. Ось чому так важливо приділяти увагу лабораторній діагностиці організму. Які ж процедури дозволяють отримати об'єктивну картину про процеси, що приховано протікають в нашому організмі?

Більшості видів аналізів і лабораторних досліджень можна пройти в мережі лабораторій Сінево.

Аналіз крові


Найпоширенішою послугою клінічних лабораторій є аналіз крові. Існує кілька видів аналізу крові, спрямованих на виявлення маркерів різних захворювань.

Загальний аналіз крові надає інформацію про кількість гемоглобіну, зокрема еритроцитів, тромбоцитів, лейкоцитів, лейкоцитарної формулі, за якою визначають швидкість осідання еритроцитів. Цей метод відображає можливі зміни в кровотворних органах та можливі впливи фізіологічних і патологічних факторів на організм.

Метод діагностики, що відображає ефективність роботи різних органів і систем, називається біохімічним аналізом крові. Він дозволяє діагностувати відхилення в роботі печінки, простежити порушення в функціонуванні нирок, визначити рівень холестеролу і тригліцеридів, цукру (глюкози) в крові, кількість загального білка, наявність важливих мікроелементів (кальцію, калію, натрію, магнію).

Ще один вид дослідження крові - коагулограмма. Це дослідження процесу згортання в системі кровообігу. Порушення в роботі кровотворних органів, зміни балансу системи згортання можуть призводити до виникнення тромбів або, навпаки - до тривалих синців і важкого загоєння ран. Дані цього аналізу особливо важливі при підготовці до хірургічних операцій, при вагітності.

При аналізі крові часто вивчають серологічні реакції, що визначають наявність антитіл до сифілісу, вірусних гепатитів, збудників токсоплазмозу, краснухи, герпесу, цитомегаловірусу, хламідії та ін. За допомогою сироватки крові діагностують рівень гормонів щитовидної залози, а також статевих гормонів. Під час вагітності пацієнткам часто беруть кров з вени для вивчення специфічних жіночих гормонів. На основі цих даних можна дізнатися термін можливої вагітності.

Загальний аналіз калу і сечі


Загальний аналіз сечі покликаний визначити перш за все стан нирок, але так само дозволяє зробити деякі висновки про роботу печінки, серця, підшлункової залози, шлунково-кишкового тракту, гіпофіза. З його допомогою отримують дані про фізичні властивості і хімічний склад сечі.

Для діагностики травної системи, визначення дисбактеріозу і зараження кишковими паразитами застосовується методика загального аналізу калу. Вона складається з вивчення хімічного складу, посівів «на флору» і «на гриби», а також виявлення яєць глистів під мікроскопом.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии