А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Типи акумуляторів для автомобілів. Їх відмінності та особливості


Типи акумуляторів для автомобілів. Їх відмінності та особливості

Акумулятор - це свого роду "серце" для двигуна внутрішнього згоряння автомобіля. Без нього двигун вашого «залізного коня» просто не зможе запуститися. І від його правильного вибору залежить ефективність роботи всього авто

Що таке акумулятор


Акумуляторна батарея (АКБ) – це джерело електроенергії та один із найважливіших елементів внутрішнього пристрою автомобіля. При неправильній експлуатації вона може здати досить швидко або навіть повністю вийти з ладу. Але навіть у найідеальніших умовах мало яка батарея зможе протриматися довше 7-8 років, і її доведеться міняти у будь-якому випадку.

Якщо потрібно купити акумулятори Львів (або інше місто України), надає широкий асортимент моделей. «Але яку вибрати?» - Запитає здивований автовласник, спостерігаючи різницю в цінах і типах. У статті ми розберемо які види акумуляторів для автомобілів взагалі існують і який з них краще поставити під капот.

Типи акумуляторів


Незважаючи на те, що зовні акумулятори здаються дуже різними, всередині вони влаштовані однаково. Типовий АКБ для автомобіля є коробом із шістьма банками та електродами у вигляді зібраних у пакети пластин (з різною полярністю – позитивною або негативною), які омиває спеціальна рідина або гель (електроліт). Найпоширенішими є кислотні батареї, названі так, тому що всередину заливається сірчана кислота. Якщо порівнювати їх з аналогами, то такі вироби мають видатну енергоємність і можуть за короткий момент віддавати більший струм, який набагато ефективніше прокрутить колінчастий вал в момент пуску. Крім електрики вони також є джерелом шкідливих випарів, які виробляє сірчана кислота та свинець, з якого виготовлені пластини. Щоб якось знизити негативний вплив на здоров'я людини і не допустити протікання, стінки коробів виготовляються із міцної пластмаси, здатної тримати сірчану кислоту.

Класифікація акумуляторних батарей відбувається переважно за складом електродів, і навіть за видами електроліту. Свинцеві пластини можуть бути покриті різними хімічними речовинами та сполуками: кальцієм, сурмою та ін.

Типи акумуляторів для автомобілів. Їх відмінності та особливості

Усього існує вісім видів автомобільних акумуляторів (з урахуванням старих, що вже виходять з масової експлуатації – наприклад, серйозні), але найпоширеніші з них:

Свинцево-кислотні (свинцеві) акумулятори:


● Плюси: Низька вартість, хороша запасність заряду, надійність, широке поширення.

● Мінуси: Вимагають регулярної перевірки рівня електроліту, можуть розряджатися при тривалому зберіганні, містять шкідливі для довкілля матеріали.

AGM (Absorbent Glass Mat) акумулятори:


● Плюси: Менший ризик розливу електроліту завдяки спеціальній конструкції можуть працювати в ширшому діапазоні температур, більш високий ступінь безпеки.

● Мінуси: Більш висока вартість, порівняно зі свинцевими акумуляторами.

Гелеві акумулятори:


● Плюси: Не утворюють газів при зарядці, менша ймовірність розливу електроліту, стійкість до глибокого розряду, триваліший термін служби.

● Мінуси: Вища вартість, менша ефективність при високих струмах.

Літій-іонні акумулятори:


● Плюси: Висока енергетична щільність, менша вага та розмір, швидша зарядка, менша саморозрядка.

●: Більш висока вартість, обмежений термін служби, більш висока чутливість до перевантажень та перегріву.

Кожен тип акумулятора має свої переваги та недоліки, і вибір залежить від вимог конкретного застосування, бюджету та інших факторів.

Типи акумуляторів для автомобілів. Їх відмінності та особливості

Як вибрати акумулятор


Вибір правильного акумулятора для автомобіля важливий для забезпечення надійного запуску двигуна та ефективної роботи електрообладнання. Ось деякі ключові кроки, які допоможуть вам вибрати відповідний акумулятор:

Визначте правильні характеристики:● Напруга: Переконайтеся, що напруга акумулятора відповідає специфікаціям автомобіля (зазвичай 12 вольт).

● Місткість: Виберіть акумулятор із достатньою ємністю (вимірюваної в ампер-годинах, Ач), щоб забезпечити стабільну роботу електроустаткування. Рекомендована ємність вказана в посібнику з експлуатації автомобіля.

● Розміри: Переконайтеся, що розміри акумулятора відповідають простору, призначеному для розміщення в автомобілі.

Враховуйте кліматичні умови:


● У холодних кліматичних умовах вибирайте акумулятор із високою холодостійкістю (значення CCA – холодний струм запуску).

● У жаркому кліматі враховуйте температурні характеристики акумулятора, щоб він добре функціонував у високих температурах.

Врахуйте тип акумулятора:


Вирішіть, який тип акумулятора найкраще підходить для ваших потреб (свинцево-кислотний, AGM, гелевий, літій-іонний) та врахуйте їх переваги та недоліки.

Врахуйте бренд та якість:


Вибирайте акумулятори від надійних виробників з гарною репутацією, оскільки це забезпечить довговічність та надійність.

Вибір правильного акумулятора залежить від багатьох факторів, тому важливо приділити достатній час і увагу цьому процесу, щоб уникнути проблем у майбутньому та забезпечити ефективну роботу вашого автомобіля.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии