А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Автомобільні ваги: основні типи за конструкцією та принципом зважування


Автомобільні ваги: основні типи за конструкцією та принципом зважування

Автомобільні ваги, незважаючи на свою назву, не обмежуються тільки автотранспортними підприємствами, а застосовуються також у сільському господарстві для визначення ваги сільськогосподарської техніки, в промисловості для контролю ваги сировинних матеріалів, напівфабрикатів та готової продукції, що перевозиться на виробничих підприємствах, митних постах, будівництві та дорожні роботи, а також в інших галузях.

В Україні ваги автомобільні виробляє компанія «Ватага», на прикладі каталогу якої варто розглянути які бувають основні їх типи, перед тим визначитися з покупкою

Що таке автомобільні ваги?


Автомобільні ваги – це спеціальні пристрої, які використовуються для вимірювання ваги транспортних засобів, таких як вантажівки, автобуси та легкові автомобілі. Вони є платформою з ваговими датчиками, які можуть вимірювати вагу транспортного засобу, що знаходиться на платформі.

Автомобільні ваги часто застосовуються на вагових пунктах контролю за вагою, на митних постах, у логістичних центрах, а також на підприємствах і складах для контролю навантаження на вантажні транспортні засоби.

Використання автомобільних ваг дозволяє контролювати вагу транспортних засобів, забезпечувати дотримання обмежень щодо максимально допустимого навантаження на дорогах та запобігати перевантаженню, що важливо для забезпечення безпеки на дорогах та збереження інфраструктури.

Які бувають автомобільні ваги по конструкції?


Автомобільні ваги можуть відрізнятися за конструкцією, в залежності від їх специфічних цілей використання та технічних характеристик. Ось деякі з типів автомобільних ваг по конструкції:

● Платформна вага - найпоширеніший тип автомобільних ваг. Вони є платформою з ваговими датчиками, розташованими під кожним кутом платформи. Платформні ваги можуть бути встановлені як на землі, так і в ямі.

● Підйомні ваги - використовується для зважування транспортних засобів з низьким дорожнім просвітом, таких як автобуси або спеціалізовані транспортні засоби. Вони можуть бути оснащені системою підйому, щоб підняти транспортний засіб над ваговою платформою для зважування.

Кожен із цих типів ваг має свої переваги і може бути обраний залежно від конкретних потреб та умов використання.

Автомобільні ваги: основні типи за конструкцією та принципом зважування

Які бувають автомобільні ваги за принципом зважування?


За принципом зважування автомобільні ваги можуть бути розділені на кілька типів залежно від технології, що використовується. Ось деякі з них:

● П'єзоелектричні ваги - d цьому типі ваг ваговий сенсор є п'єзоелектричний елемент, який створює електричний сигнал при додатку навантаження. П'єзоелектричні датчики чутливі до деформації, викликаної вагою транспортного засобу, і вимірюють деформацію для визначення ваги.

● Електромеханічні ваги - використовують електромеханічні датчики, такі як клітини навантаження або напруженостно-деформаційні датчики, для вимірювання деформації, викликаної навантаженням. Електроніка терезів перетворює цю деформацію на вимірювану вагу.

● Гідравлічні ваги - використовується гідравлічна система для визначення ваги. Транспортний засіб заїжджає на платформу і гідравлічні циліндри або інші пристрої пропорційно протидіють його вазі, вимірюючи при цьому тиск в системі.

● Лазерні ваги: - цей тип ваги використовує лазери для вимірювання деформації в структурі вагової платформи, викликаної навантаженням. Вимірювання лазерів перетворюються на вагові дані.

Кожен із цих методів має свої переваги та недоліки, і вибір конкретного типу автомобільних ваг залежить від вимог до точності вимірювань, бюджету, умов експлуатації та інших факторів.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии