А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Три принципи необхідності державної політики


Християнська демократія. Історія та сучасність

До попереднього розділу: Відповідальність у державній сфері

Міцне відповідальне суспільство є важливою об’єднуючою силою і покликане дати людям відчуття приналежності. Воно запобігає почуттю безнадії та ізольованості і створює середовище, в якому люди не втрачають власного “я” і почуваються комфортно. Існує чимало форм зв’язку між людьми:

1) родина, батьківщина, мова, нація, церква;
2) фізичні спорідненості, типу роду, раси тощо;
3) зв’язки, що мають своїм джерелом свідомий вибір, типу членства в різноманітних організаціях, асоціаціях, політичних партіях, профспілках тощо.;
4) офіційні стосунки державних установ, від регіонального та національного до європейського рівня та ін.

Кожна сфера має власну самобутність, правила або цінності та робить певний внесок до визначення приналежності особи. Але в усіх випадках, жодна сфера чи організація не може і не повинна вимагати від своїх членів беззаперечної вірності.

Все вищесказане свідчить: кожен сектор у суспільстві повинен бути вільним у власному розвитку. Вільним від панування не лише держави, але й від комерціалізму. Держава потребує існування цих інституцій і мусить визнати їхню важливість. Загалом політика держави стосовно різноманітних соціальних груп базується на таких трьох принципах необхідності:

1. поважати права та свободи, необхідні для їхнього існування та розвитку;
2. активно підтримувати їх на законодавчому рівні, уможливлюючи зв’язок, інфраструктуру, та, якщо можливо, фінансування;
3. регулювати їхні відносини, захищаючи одного від домінування іншого.

Відповідальне суспільство потребує законодавчого забезпечення, котре регулюватиме взаємини приватних організацій і держави, а також визначить відмінності між комерційними підприємствами та неприбутковими організаціями, наприклад, для того, щоб врегульовувати доходи, типу субсидій, закордонної допомоги, пожертв тощо. Запровадження чітких правил є важливим для визначення статусу неприбуткових організацій, що особливо необхідно для утвердження суспільної довіри.

До наступного розділу: Позиція державних офіційних осіб

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии