А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Безпека і закон


Християнська демократія. Історія та сучасність

До попереднього розділу: Демократичний світовий порядок

1) Безпека є необхідною передумовою збереження людської гідності. Вона може як зміцнюватись, так і послаблюватись останніми досягненнями в медичній технології, особливо в найбільш вразливих для людського життя галузях. Безпека також передбачає дотримання законності – як у найближчому оточенні, так і у світовому контексті. Світ потребує міжнародного правопорядку, який зміцнює мир і безпеку, забезпечує дотримання прав людини та економічний розвиток .

Бурхливий розвиток у сфері охорони здоров’я і технології призвів до значних досягнень, що за певних умов можуть самостійно спровокувати ситуацію, в якій служіння життю і здоров’ю буде поставлене під загрозу. Тому відповідальна діяльність у медичній сфері – не лише свобода застосування технічних засобів або участі у нових галузях дослідження. Насамперед, це – свобода робити все можливе для того, щоб не стати жертвою технології.

Не все, що робиться, припустимо. З подальшим розвитком медичної технології проблеми медичної етики по відношенню до народження, процесу хвороб, смерті та якості життя стали також проблемами суспільного характеру. Оскільки людська гідність а тому й безпека більше не є гарантованими факторами, державний контроль цієї галузі визнається необхідним.

2) Дотримання законності вимагає боротьби зі злочинністю, рівень якої невпинно зростає. Число нерозкритих злочинів і правопорушень збільшується з кожним днем, а дотримання громадського порядку зазнає постійного тиску. В результаті демократичної революції 1989-1991 рр. та закінченням терору радянського режиму, система світової безпеки набула нових рис.

Люди мають право жити в безпеці та справедливо вимагають своєї частки добробуту, свободи, і права на самобутність. Якщо вирішення цього кола питань поставлене під сумнів, мета справедливої міжнародної правової системи нівелюється. Стає помітною роль інших гравців на світовій арені – світові релігії, транснаціональні корпорації, профспілки та рухи за права людини мають міжнародне розгалуження, яке частково визначає взаємостосунки у світі. Але те ж саме, на жаль, стосується і злочинних організацій.

До наступного розділу: Захист життя

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии