А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

ХДС допомагає потерпілим від стихійного лиха


16-18 липня 2003р. на території Новоайдарського району Луганської області сталося стихійне лихо – величезної сили злива.
Як наслідок, у населених пунктах Новий Айдар, Бахмутівка, Олексіївка, Райгородка, Дмитрівка та Айдармиколаївка було затоплено 860 садиб і все, що росло на них, було знищено. Внаслідок стихійного лиха постраждало 2,5 тисячі мешканців, основна частина яких – старі люди та діти.

Вони залишилися практично без усього необхідного: одягу, взуття, їжі тощо.

До Християнсько-Демократичного Союзу звернувся генеральний директор громадської організації “Луганське земляцтво” В.Тихонов. Він надіслав адреси та прізвища найбільш постраждалих сімей. І дійсно, переважна більшість з них були люди поважного віку та діти.
На позачерговому засіданні секретаріату партії від 01.09.2003 р. було прийняте рішення: силами обласних організацій ХДС організувати збір та відправку речей та коштів на Луганщину нашим постраждалим від стихії співвітчизникам.

Від керівництва Християнсько-Демократичного Союзу координатором по організації надання допомоги було призначено Едуарда Ільїна, секретаря ХДС по зв’язках із громадськістю.

Практично відразу відгукнулися на цю ініціативу ті обласні організації, до яких було направлено звернення. Вони організували збір та відправлення речей та коштів постраждалим.

Вельми цікавим і показовим є той факт, що допомагали всі регіони без винятку – західний і південний, центральний та східний. Це ще раз підтвердило, що ми є УКРАЇНЦЯМИ, СПІВВІТЧИЗНИКАМИ, БРАТАМИ ТА СЕСТРАМИ однієї матері-України.
І ще одне. Дуже важливе.

Ми побачили через конкретну справу, що ми - єдині. А всі намагання розірвати нашу країну на Східну та Західну – це є завдання українофобів і ворогів, які ненавидять нашу державу. Вони намагаються вплинути на суспільну думку, застосовуючи дезінформацію, а кажучи по-простому – звичайну брехню. Говорячи скрізь про певні проблеми, навіть про ворожнечу між Західною і Східною Україною. Але ця конкретна справа показала, що це не відповідає дійсності.

Щиру подяку та низький уклін від жителів та керівництва Новоайдарської райдержадміністрації висловив голова райдержадміністрації Н.Т.Михайлівський усім, хто був небайдужим до людського горя.

Від Християнсько-Демократичного Союзу руку допомоги простягли:

Львівська обласна організація, голова – Ружицький Антон Матвійович, також узяли найактивнішу участь в організації допомоги: Мирослава Костюк, Володимир Ярема, Олександр Чеховський, Михайло Дурняк;

Рівненська обласна організація, голова – Кобилянська Віра Григорівна, найактивнішу участь узяли: Вадим Парфенюк, м. Корець, Анатолій Степанович Куржинський, м. Острог, Л.С. Ніколайчук, м. Сарни, С.М. Гребеневич та Ю.М.Гульчук з м. Рівного;

Харківська обласна організація, голова Юрій Потикун; Тернопільська обласна організація, голова Лукащук Петро Федорович; Одеська обласна організація, голова Постовітенко Анатолій Антонович; Київська міська організація, Юрій Лагутов, Київська міська громадська організація “Центр морального формування особистості “Нова ера ”, голова Володимир Нечипоренко. А також уклінно дякуємо: Столяр Тетяні Григорівні, Скуратівському Борису Леонідовичу, Бірюкову Сергію Олександровичу, Степаненко Олені Володимирівні.

Кожна обласна організація підійшла творчо до виконання цієї місії. Так, наприклад, Рівненська обласна організація перерахувала 475 грн. конкретним сім’ям, а також залучила до співпраці церкви; Тернопільська організація звернулася до широкої громадськості з пропозицією підтримати у скрутну годину людей. І це знайшло вельми широкий відгук в серцях тернопільчан.

Солідарність, взаємодопомога – є одним з наріжних каменів християнської демократії. Тому допомога ближньому – є справою християнських-демократів, є нашою справою, яку ми з радістю та задоволенням робимо і будемо робити надалі.

Михайло Антонюк, учасник акції

2003 год,
Архив газеты "Христианский Демократ"


Російськомовна версія статті: ХДС помогает потерпевшим от стихийного бедствия

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии