А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

«Чисте місто – чиста душа»


Архів 2009 року

За тиждень до пасхальних свят партія Християнсько-демократичний Союз організувала та провела в Україні екологічну акцію «Чисте місто – чиста душа». За ініціативи партійних організацій ХДС було організовано Всеукраїнську соціальну акцію із широким залученням до неї представників різноманітних громадських, молодіжних організацій та звичайних мешканців, щоб усім разом привести до ладу та озеленити площі, вулиці, сквери, парки і дитячі майданчики. Християнські демократи запросили всіх небайдужих громадян України долучитися до акції та спільними зусиллями навести чистоту на вулицях та в парках, просто біля своїх будинків.

Акції пройшли майже у всіх областях України, а найбільш масштабні заходи відбулися у Києві, на Львівщині та Сумщині.

Київ

Кілька сотень учасників акції прибрали Андріївський узвіз, територію Національного Інституту серцево-судинної хірургії ім. Амосова та міський парк „Совки”. Разом з ними участь у заході взяли й лідери партії – народні депутати України В. Стретович, В. Марущенко та члени президії партії.

На оглядовому майданчику поблизу Замку Річарда, що на Андріївському узвозі, працювали активісти ХДС та молодіжного крила партії, Християнсько-Демократичного Союзу Молоді, і просто небайдужі кияни. Близько сотні учасників акції підмітали, збирали сміття на схилах узвозу, обпилювали старі гілки на деревах. Приклад усім подавав Голова партії Володимир Стретович, який узяв активну учать в благоустрої улюбленого киянами місця для відпочинку.

Однак екологія – не єдина проблема, котра хвилює киян, що прийшли на акцію «Чисте місто – чиста душа». У розмові з активістами Християнсько-Демократичного Союзу люди торкалися і стану столичних доріг, і постійних „тягучок” на дорогах, і невиправданої забудови історичного центру. „Вся річ у тім, що в споживацьких планах столичної влади немає місця для потреб та інтересів пересічних киян”, – переконаний Голова ХДС Володимир Стретович. „Кілька місяців тому київська влада майже втричі підняла плату за обслуговування прибудинкових територій. Куди пішли кошти – невідомо. А тим часом працівники комунальних підприємств столиці скаржаться, що вже більше 3-х місяців не отримують зарплату”.

Ще одна з учасниць акції додає: „Днями, пройшовшись по Ярославовому Валу, не змогла стримати гніву – замість скверу біля школи № 49 стоїть велетенська скляна новобудова. Цікаво, де тепер гратимуться діти – може, в безкінечних коридорах цього офісного центру?»

На території Національного Інституту серцево-судинної хірургії, де партія також проводила акцію, роботи йшли вельми масштабно. За словами Наталії Костіної – голови Солом’янської районної в місті Києві партійної організації ХДС, з восьмої ранку тут працював екскаватор, п’ять вантажівок, які вивозили контейнери, заповнені будівельним сміттям, що залишилось після ремонту лікарні. Всього на території інституту ім. Амосова добровільно працювало близько сотні людей, у тому числі представники Солом’янської райадміністрації в повному складі.

Продовжуючи тему злободенних проблем Києва, учасники акції не оминули й проблеми катастрофічної забрудненості повітря в місті. Віталій Бричник – лікар і викладач Національного Медичного Університету ім. О. Богомольця, який разом з іншими небайдужими киянами долучився до суботньої акції, переконаний: «Проведення подібних акцій украй потрібне, аби самі кияни, засукавши рукави, хоча б один день попрацювали на благо свого міста, а значить – на своє ж благо».

Підсумовуючи результати акції «Чисте місто – чиста душа», лідер ХДС Володимир Стретович наголосив: «Для християнських демократів екологія душі нерозривно пов’язана з екологією нашого життєвого простору. Я вдячний усім, хто долучився до нашої ініціативи. Сьогодні – разом з рідним містом – наші душі теж стали трішечки чистішими».

'«Чисте

Передвеликодні толоки Львівського ХДС

Близько 20 весняних передвеликодніх толок у місті Львові та ще стільки ж по області у рамках Всеукраїнського проекту “Чисте місто – чиста душа” провели партійці Львівської обласної організації партії Християнсько-Демократичний Союз.

Толока є давнім українським звичаєм. Її організовували на селі для виконання нагальних робіт, які вимагали значної кількості осіб: збирання врожаю, вирубування лісу, спорудження будинків тощо. Іноді толоку використовували для проведення громадських робіт (будування церков, шкіл, читалень, доріг тощо). У толоці односельчани брали участь, тобто працювали толокою (спільно, разом), добровільно й задарма, не потребуючи плати за свою працю.

Саме так, у вигляді толоки організували акцію “Чисте місто – чиста душа” християнські демократи Львівщини. Ще 19 березня 2009 року голова ЛОО ХДС, депутат міської ради Данило Ярема виступив на сесії Львівської міськради з ініціативою впорядкування та прибирання скверів та парків міста. Упродовж двох передвеликодніх тижнів християнські демократи підтвердили свої слова ділом.
У п’ятницю, 10 квітня, члени президії ЛОО ХДС та ЛМО ХДС впорядкували могили родини Барвінських на Личаківському кладовищі. Це щорічна традиція партії, адже Олександр Барвінський є основоположником християнської демократії на теренах Галичини.
Впорядкування та прибирання скверів, парків і святих місць у Львові організувала кожна районна організація міста.

Галицький осередок партії міста Львова впродовж 8–9 квітня провів весняні толоки на території собору на вулиці Грушевського, подвір’ї церкви Святої Трійці на вулиці Тершаківців та ділянці біля церкви Святого Андрія на площі Галицькій.
Залізнична районна організація впродовж 8, 9 та 10 квітня впорядкувала стадіони ПТНЗ закладів мікрорайону Левандівки, прибрала паркову зону та провела толоки на подвір’ях церкви Вознесіння, храму Святої Покрови, церкви Святого Андрія і музею Романа Шухевича у Білогорщі.

Личаківський осередок ХДС у п’ятницю, 10 квітня, організував масштабне прибирання цвинтаря «Старе Знесіння» у парку-заповіднику „Знесіння” і території церкви УГКЦ на вулиці Старознесенській. Також личаківські партійці впорядкували могили родини Барвінських.

Сихівський осередок ХДС 8 квітня організував толоки на території каплиці св. Архистратига Михаїла та церкви св. Рівноапостольного Князя Володимира.

Шевченківська районна організація впродовж 8 та 9 квітня впорядкувала територію школи № 22, ділянку храму Святого Йосафата і подвір’я Протестантської церкви на вулиці Жовківській.

У переддень Вербної неділі, у суботу, 11 квітня, молодий актив – Християнсько-Демократичний Союз Молоді – провів масштабне прибирання території міського парку-заповідника «Знесіння».
Не відставали від Львова й інші міста області. Масові толоки пройшли у кожному районному центрі Галичини.

'«Чисте

Херсон

Члени Херсонської обласної організації партії взяли участь у всеукраїнській загальнопартійній акції «Чисте місто – чиста душа». На території області виконано роботи з упорядкування місць поховань: жертв Голодомору 1932–1933 років, учасників Вітчизняної війни, з наведення порядку на дитячих майданчиках та у місцях відпочинку мешканців Херсонщини. Учасниками акції стало 1,5 тис. членів обласної організації партії ХДС.

Херсонська обласна організація партії ХДС відповідно до свого плану роботи і договору з Херсонською загальноосвітньою школою-інтернатом ім. Т.Г. Шевченка брала участь у проведенні загальнопартійної акції «Чисте місто – чиста душа» в обласному центрі разом з дітьми-сиротами та дітьми, позбавленими батьківського піклування. У заході брали участь Голова обласної організації партії Ігор Калінін, Голова Християнсько-Демократичного Союзу Молоді Ігор Луб’янов, студенти й молодь – члени партії. Директор закладу Микола Рудя ознайомив учасників загальнопартійної акції з особливостями навчально-виховного процесу школи, матеріальною базою інтернату, визначив місце роботи під час проведення акції.

Голова партії Ігор Калінін ознайомив керівництво та педагогічний колектив з діяльністю партії, разом з директором школи-інтернату Миколою Рудею домовилися про подальшу співпрацю.


Суми

Весняним ранком 11 квітня 2009 року напередодні християнського свята Вербної неділі Конотопська міська організація партії ХДС разом з головою Сумської обласної організації ХДС Сергієм Нікітовим і членами партійної організації СОО ХДСМ взяли активну участь у Всеукраїнській акції «Чисте місто – чиста душа».

Було посаджено дерева на території музичної школи № 1 в м. Конотопі. „Весна несе оновлення в житті, красу і радість людям. Тому, щоб наше місто було гарним, квітучим, потрібно дбати про нього. Потрібно самим приділяти неабияку увагу чистоті та озелененню його улиць, парків. Дбайливо ставитись до вже існуючих насаджень, білити, очищати їх від сухих гілок. Спільними зусиллями дорослого покоління та молоді старатися берегти екологію. Ми господарі на своїй землі”, – зазначив пан Нікітов.
Лебединська міська та районні організації партії ХДС у Сумській області 11 квітня 2009 року здійснили виїзд за місто, де прибирали узбіччя від сухих гілок, сміття.

Великописарівська районна організація партії ХДС у Сумській області 11 квітня 2009 року очищувала вулиці районного центру від сухих гілок, сміття, твердих побутових відходів.

«Мета проведення акції «Чисте місто – чиста душа» – це не лише очищення від сміття вулиць та парків, не лише озеленення та насадження дерев. Основна мета акції – це очистити свої думки та душі і впустити в них весняні надії на краще майбутнє, оновлення, красу та радість життя», – вважає Голова СОО ХДС Сергій Нікітов.

'«Чисте

Вінниця

У Вінниці місцем проведення акції було вибрано набережну річки Півден¬ний Буг. Вінничани різного віку, пред¬ставники різних конфесій, які, неза¬лежно від своїх політичних уподобань, підтримали добру ініціативу ХДС і взяли участь в акції, довели, що люд¬ство може отримати Божу милість, роблячи добрі справи. У результаті старанної праці було прибрано територію набережної, вивезено два КамАЗи сміття, побілено дерева тощо.

Ця акція була першою в обласному центрі, але далеко не останньою. Про це всім її учасникам повідомила голова Вінницької обласної організації ХДС Яковенко Лідія Опанасівна: «Наступну подібну акцію наша партія планує провести наприкінці жовтня, перед Днем пам'яті усіх загиблих за роки Голодомору. Адже ми має¬мо дбати про те, що подарував нам Бог, і найцінніше – це Земля. Ми маємо зберегти її. Це обов'язок кожного християнина».

Хмельниччина

У м. Хмельницькому десант християнських демократів в кількості 60 осіб висадився на вул. Зарічанській. Впродовж всієї вулиці було висаджено саджанців декоративних дерев у кількості 160. Саджанці були закуплені міською організацією ХДС (голова – Ростислав Бойченко). Реманент (лопати, поливалки, граблі були виділені Хмельницької районною організацією ХДС – голова І.П. Бойченко).

Члени центрального офісу обласної організації облагородили прилеглу територію.
В Ізяславі в акції узяло участь 24 особи ( прибирання вулиці та вивіз сміття).
У Деражні взяло участь 19 чоловік у прибиранні вулиці та вивозі сміття.

У Городку проведено нараду з головами первинних партійних організацій щодо проведення акції «Чисте село». У селах було проведено акції з упорядкування пам’ятників загиблим воїнам-односельцям. В акції взяло участь близько 500 осіб. Упорядкували також могили, які залишились без догляду у Віньковецькому та Новоушицькому районах.


Дніпропетровщина

«Весняна толока – шлях до квітучого міста» – саме під таким гаслом Дніпродзержинська міська організація Християнсько-Демократичного Союзу разом із Дніпродзержинським місцевим осередком Всеукраїнської молодіжної громадської організації «Християнсько-Демократичний Союз Молоді» провели свою роботу в м. Дніпродзержинську (Дніпропетровщина) у квітні поточного року, де із 16 березня триває місячник благоустрою.

У рамках заходів весняної Толоки було проведено 2 загальноміські суботники – 4 та 11 квітня, в яких взяли участь 4215 осіб. З території міста було вивезено більш як 250 кубометрів сміття, прибрано десятки вулиць, сквери, парки, почищені узбіччя доріг, побілені дерева та бордюри, виконано обрізку дерев та прибирання сухостою. До роботи було залучено представників місцевого самоврядування, колективи установ та підприємств, громадські організації і комітети.

Архів 2009 року
Газета "Християнський Демократ"


Російськомовна версія статті: "Чистый город – чистая душа"

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии