А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Ігор Калінін: "Старий "рухівський" імідж лише заважає. ХДС застосовує нові методи"


'ІгорІгор Володимирович Калінін народився 1 січня 1954 року в с. Іванівці Кельмінецького району Чернівецької області. Освіта вища, юрист. У 1994-96 рр. працював першим заступником губернатора Херсонської області. 2002 року був першим заступником голови обласного штабу „Нашої України”. Голова обласної партійної організації ХДС. Очолює Херсонський осередок громадської організації „За Україну! За Ющенка!”

Доля майбутніх президентських виборів вирішуватиметься на Сході та Півдні України. Саме там є найвідповідальніша ділянка роботи для „Нашої України”. Чи зможуть демократи змінити ситуацію на свою користь? Це та інші питання ми поставили перед Головою Херсонської обласної організації ХДС Ігорем Калініним.

– Ігорю Володимировичу, сьогоднішню нашу розмову я б хотів розпочати з таких питань: який настрій у жителів Херсонщини сьогодні, напередодні президентських виборів? Які політичні сили домінують в області?

– З одного боку, за Причорноморським регіоном затвердився статус „червоного поясу”. Але, на мою думку, це не зовсім так. Позиції комуністів на Херсонщині з кожним місяцем слабшають. Причина – поведінка верхівки КПУ, яка пішла на відверту змову з Кучмою та Медведчуком. Тож вважати Херсонщину комуністичним заповідником – безглуздо.

З іншого боку, християнсько-демократичні ідеї у нашому регіоні мають великі перспективи, бо слова про духовне відродження в містах та селах області – не пустий звук. За цим стоять конкретні справи – відбудова храмів, створення мережі парафіяльних шкіл, усвідомлення молоддю вічних християнських цінностей. Демократичні ідеали – свобода слова, права людини, вільний вибір, недоторканність приватної власності та турбота держави про бізнес – мають на Херсонщині сталих прихильників. Зараз питання стоїть руба: чи знайдеться така політична сила, яка зможе представляти інтереси усіх цих верств населення?

– Південь та схід України – це територія, де для перемоги демократичних сил потрібно шукати нових методів роботи. „Нашій Україні” необхідно позбавлятися від „рухівського” іміджу. Наскільки це вдається, і яка у цьому роль християнських демократів?

– На жаль, треба констатувати, що старі партійні структури тільки заважають створенню демократичного іміджу „Нашої України”. Ані Рух, ані УНП та інші громадські організації схожого спрямування ніколи не мали на Херсонщині широкої підтримки. Тож робота „Нашої України” та обласного осередку ХДС побудована на об’єднанні всіх людей з демократичними переконаннями. Будується нова широка коаліція. Єдині, з ким ми не можемо співпрацювати, це люди, котрі хочуть „примазатися” до нашої спільної справи. Я маю на увазі персон, що не поділяють наших ідеалів, а хочуть лише заробити на виборах чи мріють про тепленьке місце в разі перемоги Ющенка.

– Ігорю Володимировичу, на якому етапі розвитку перебуває сьогодні обласна організація ХДС у Херсонській області?

– Обласна організація ХДС зареєстрована приблизно півроку тому – 10 жовтня минулого року. З 18 районів області ми зареєстрували районні організації у 14-ти. Також на Херсонщині діє ще 5 міських, 11 селищних, 19 сільських та 23 первинні осередки ХДС. Загалом в обласній організації налічується 870 членів, які сплачують внески. Найбільші районні організації у нас в Голій Пристані, Горностаївці, Генічеську та Великій Лепетисі. В цих районах осередки ХДС очолюють керівники районних штабів „Нашої України”, тому співпраця з іншими політичними силами, які входять до блоку, найбільш результативна.

Також у структурі обласної організації дуже активно працює Християнсько-демократичний Союз жінок. Борони Боже, щоб ми не перетворили ХДСЖ на чергових „Жінок за...” або на новомодну гендерну програму. Високо оцінюючи роль жінок, ми вітаємо їхнє політичне, культурне та соціальне рівноправ’я з чоловіками. Але все це не має шкодити ролі жінки – дружини та матері. Фундаментально рівні права чоловіка й жінки не перекреслюють їхні природно відмінні ролі в сім’ї та суспільстві.

– Ви багато уваги приділяєте роботі з молоддю. Чого досягли у цьому напрямі?

– Обласна організація Християнсько-Демократичного Союзу Молоді на сьогодні у своїх лавах налічує близько 300 юнаків та дівчат. Цей осередок студентської молоді готовий до реєстрації й упорядковує свою штаб-квартиру, приміщення для якої люб’язно надало керівництво Українського колегіуму імені Євгена Меланюка. Михайло Амбарцумов, визнаний херсонський ватажок християнсько-демократичної молоді, по кілька разів на тиждень збирає своїх однодумців. Що вони роблять? Спілкуються, духовно розвиваються, разом відпочивають. Усі можуть згадати найкращі студентські часи, коли вже наявність самого товариства була святом. Єдине, що змінилося з часів нашої студентської молодості – потяг юнаків та дівчат до Бога.

– Хто є вашим духовним наставником?

– Ми співпрацюємо практично з усіма релігійними конфесіями, які є на Херсонщині. Зі свого боку, Церква не бере участі в політичній боротьбі, в діяльності політичних партій та у передвиборних процесах. Але це не означає, що священнослужителі не можуть висловлювати свою громадянську позицію щодо найважливіших проблем сьогодення. Я переконаний: беручи участь у політичних процесах, християнин покликаний будувати свою діяльність на нормах євангельської моралі, на поєднанні справедливості та милосердя, на турботі про духовне та матеріальне благополуччя людей, на любові до України, на потязі перетворювати навколишній світ згідно зі Словом Христовим.

Бесіду вів Володимир КОСЮК.

На фото: Ігор Калінін виступає на мітингу протесту перед стінами Херсонської облдержадміністрації.


Російськомовна версія статті: Игорь Калинин: "Старый "руховский" имидж лишь мешает. ХДС применяет новые методы"

Архів 2004 року
газета "Християнський Демократ"


0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии