А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Обмін досвідом: Івано-Франківська організація ХДС


Архів 2005 р.

“Ми повинні робити конкретні справи для конкретних людей. І це необхідно робити постійно”

Нові ідеї у християнських традиціях

Політична палітра Прикарпаття збагатилась барвами Християнсько-демократичного союзу. Повняться ряди його членів, зростає кількість осередків. Партійні організації ХДС Івано-Франківщини впевнено виходять на регіональну політичну арену. Чималу роль у популяризації християнсько-демократичного руху на Прикарпатті відіграв візит до Івано-Франківська голови ХДС, голови парламентського Комітету з питань боротьби із корупцією та оргзлочинністю Володимира Стретовича.

У ході візиту в редакції регіональної газети “Західний кур’єр” Володимир Стретович зустрівся із журналістами краю та відповів на їхні запитання. Він зазначив, що саме християнська демократія пропонує нову концепцію солідарності сучасного українського суспільства, яка дійсно може об’єднати різні погляди і думки в одну силу, на противагу протистоянню різних груп, кланів і класів, шо розшаровують його на ворогуючі табори. Нас усіх має об’єднувати прагнення жити в демократичній правовій країні, у якій люди і влада розуміють та допомагають один одному, а політика держави базується на християнських та загальнолюдських цінностях, - наголосив В.Стретович.

Поширення ідеї – розширення партії

2004 рік став початком активного розвитку ХДС у області. Християнсько-демократична ідеологія припала до душі багатьом прикарпатцям. Осередки ХДС були одразу створені майже у всіх районах Івано-Франківщини. Вони почали активно працювати і планувати свою роботу на перспективу.

Обмін досвідом: Івано-Франківська організація ХДС

Наприкінці червня за ініціативою заступника голови обласної організації ХДС Романа Харука відбулося розширене засідання ради обласної організації партії за участю голів районних партійних організацій та осередків. На засіданні ради йшлося про розробку положення про порядок формування партійного списку ХДС на виборах 2006 року до місцевих рад Івано-Франківської області, було затверджено відповідні реєстри та форми діловодства обласної партійної організації, яка, до речі, отримала й свою емблему. За пропозицією Р.Харука, в її основу взяли загальнопартійну емблему, на передньому плані якої зображено кілька стилізованих смерічок, які традиційно символізують Прикарпаття.

А в середині листопада відбулася звітно-виборча конференція міської партійної організації Християнсько-демократичного союзу. Її делегати обрали нового голову. Ним став заступник голови ОО ХДС Роман Харук, який за час членства у партії показав себе досвідченим та ініціативним керівником і користувався авторитетом серед однопартійців.

Роман Харук запропонував подальшу стратегію розбудови партійних осередків на місцях. За його словами, в її основу покладено створення конкурентоздатних партійних організацій та посилення позитивного іміджу партії . “Ми повинні робити конкретні справи для конкретних людей, - каже Р.Харук, - і це необхідно робити постійно”.

Пріоритетними напрямками діяльності партійних організацій ХДС буде взаємодія з церквами, робота з населенням, творчою інтелігенцією, дошкільними та шкільними закладами, молоддю та її виховання на принципах християнської моралі, співпраця із засобами масової інформації. За підтримки ХДС в ефірі місцевого християнського радіо “Дзвони” та муніципальної ТРК “Вежа” уже з’явилися цикли тематичних програм. На черзі - реалізація медіа-проекту “Юридична приймальня ХДС”, спрямованого на вирішення проблем соціального захисту громадян та популяризацію через ЗМІ засад християнської політики. Загалом в обласному центрі наразі діє 6 осередків ХДС.

Християнсько-демократичний союз активно працює з громадськими організаціями. На Прикарпатті до ХДС найбільш близькі – Спілка християнського відродження та молодіжна обласна спортивна федерація “Козацький гопак”. Остання мала б стати фундаментом молодіжного крила ХДС.

Бойове хрещення

З початком виборчої кампанії, Християнсько-демократичний союз організовує у містах і селах Прикарпаття мітинги на підтримку Віктора Ющенка та агітуює краян брати у них активну участь.

Івано-франківська обласна організація ХДС була однією із перших, яка спільно з місцевою службою радіотаксі “Галичина” організувала поїздку на столичний майдан Незалежності для участі у всеукраїнській акції протесту. Лише в перший день акції до Києва вирушило 10 машин з пасажирами . Делегація ОО ХДС у складі 40 осіб фактично весь час “помаранчевої” революції провела у Києві. Своєрідний регіональний штаб Івано-Франківської ХДС базувався поблизу центрального офісу партії по вулиці Богдана Хмельницького.

Разом з тим активісти ХДС на чолі із Романом Харуком, під стягами Християнсько-демократичного союзу, брали активну участь в протестних акціях на Прикарпатті. Зокрема, у мітингу “Народ не здолати” перед адмінбудинком в Івано-Франківську та у врученні його резолюції голові облдержадміністрації Михайлові Вишиванюку і прокурору області Юрію Юрченку, в якій йшлося про неприпустимість застосування незаконних методів при проведенні агітації та виборів і про відповідальність за порушення чинного законодавства.

В Івано-Франківську на зміну багатотисячним мітингам на площі перед адмінбудинком у перших числах грудня розбили символічне наметове містечко. Щодня у ньому чергували представники різних поартій. І якщо більшість із них своє чергування проводили майже непомітно для широкого загалу, то Християнсько-демократичний союз у день свого чергування довкола наметового містечка зібрав чимало людей. Навіть виник невеличкий мітинг, який вів заступник голови міської організації ХДС Василь Розметанюк. До наметового містечка приходили все нові й нові люди. Активісти ХДС пригощали їх гарячим чаєм, розповідали про мету протестної акції, розповсюджували агітаційні матеріали партії.

Як висловився заступник голови ОО ХДС Роман Харук, члени партії не несуть тут варту, а підтримуюють ватру, щоб не згасло її оранжеве полум’я, яке у ці дні зігріває мільйони українців, котрі виступили проти ганебних фальсифікацій. “До цього наметового містечка, яке сьогодні під прапорами Християнсько-демократичного союзу, прийшли люди, бо вони християни і ніколи не втрачають віру. Віру в Бога і в нашу перемогу”, - сказав Р.Харук.

А в останній день дозволеної агітації перед переголосуванням другого туру виборів ОО ХДС спільно зі службою радіотаксі “Галичина” провела ще одну акцію, декларуючи солідарність з учасниками автопробігу “Потяг дружби”. Зробивши символічне коло перед івано-франківським адмінбудинком, в ряд вишикувалося кілька десятків легковиків таксі “Галичина” під помаранчевими стягами та прапорами ХДС. Члени партії роздавали перехожим звернення Християнсько-демократичного союзу до виборців краю. Короткими гудками акцію ХДС підтримували всі водії, які проїжджали повз адмінбудинок. На площу прийшла і прилучилася до активістів ХДС делегація студентів.

Найвідповідальніший етап

Обласній організації ХДС доручили спостереження за ходом волевиявлення громадян під час переголосування другого туру виборів у Коломийському районі Івано-Франківської області. Там утворили дві мобільні групи, в тому числі й з членів молодіжної спортивної федерації “Козацький гопак”, що увійшла до складу новоутвореної Івано-Франківської міської організації “Християнсько-демократичного союзу молоді”.

Чимало членів ХДС за квотами “Нашої України” увійшли до складу дільничних виборчих комісій та були спостерігачами на виборчих дільницях по всій Україні. Цьому передували спеціальні навчання, лекції, ознайомлення із виборчим правом. Потім волонтери ХДС самі читали такі лекції у районах області.

Ввечері 26 грудня своїми враженнями про хід переголосування він ділився в прямому ефірі муніципальної ТРК “Вежа”. А перед тим Р.Харук брав участь у спільному телемості обласного телебачення “Галичина” та “5 каналу”, під час якого звернувся із закликом до приватних перевізників та власників автотранспорту допомогти хворим і немічним людям дістатися до виборчих дільниць і забезпечити таким чином їхнє конституційне право віддати свій голос за того чи іншого кандидата на президентську посаду. Заклик було почуто. У день виборів біля виборчих дільниць чергував автотранспорт. Разом з головою обласної організації ВО “Батьківщина” Дмитром Шлемком Р.Харук промовляв до краян у прямому ефірі обласного телебачення “Галичина”.

Підсумовуючи проведену роботу, слід відзначити активну позицію та плідну працю не лише перших керівників обласної та міської організацій ХДС, але й рядових членів партії. Серед них – Оксана Драганчук, Руслан Петришак, Мирослава Олійник, Богдана Марчук, Роман Дубина, Віталій Бурко, Тарас Бартошів, Надія Гошовська, яка представляла ХДС на міжнародній конференції в Будапешті, та Романію Жилюк, котра очолювала одну із дільничних виборчих комісій.

Прес-служба ІФОО ХДС

Архів 2005 року
Газета "Християнський Демократ"

Російськомовна версія статті: Обмен опытом: Ивано-Франковская организация ХДС

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии