А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Хто оплачує послуги ріелтора та чи можна обійтись без них: розбираємось у питанні


Важко уявити сучасну угоду з нерухомості, яка відбувалася б без участі ріелтора. Попри це наразі залишилися ще громадяни, які максимально намагаються обійтися без посередників. Але така економія може нашкодити передусім ініціатору угоди – тому, хто бажає придбати житло чи, навпаки, його продати. Зазвичай, таке ставлення спричинене простим незнанням. Щоб усвідомлено прийняти чи відмовитися від послуг спеціаліста, потрібно чітко уявляти собі завдання, з чого складається вартість послуг ріелторів, а також, хто оплачує послуги ріелтора. Фахівці агентства з нерухомості https://lavida.com.ua/ru допоможуть вам розібратися в цих важливих питаннях.

Хто оплачує послуги ріелтора та чи можна обійтись без них: розбираємось у питанні


Хто платить за послуги ріелтора


Звертаючись за допомогою до фахівця, не кожен розуміє, хто платить комісію ріелтору. Відповідь на це питання досить проста: сплачувати відсоток має той, хто цю послугу замовив та отримав. Якщо покупець найняв агента для вирішення квартирного питання, то саме його інтереси представляє фахівець із нерухомості (підбирає відповідні варіанти, веде переговори, торгується на його користь тощо). Загалом, оплата послуг ріелтора здійснюється тією стороною, яка є ініціатором угоди.

Вартість послуги ріелтора складається з декількох показників, до яких належать:


  • вид і перелік наданих послуг;

  • ціна на обрану нерухомість;

  • тип житла, яке продається;

  • місто, де відбувається угода;

  • індивідуальні вимоги клієнта.

Саме тому однозначної відповіді на те, скільки коштують послуги ріелтора, немає. Зазвичай ріелтор бере від 2 до 4% вартості нерухомості.

Вартість послуг ріелтора може зрости, якщо угода складна та потрібно підключити інших фахівців. Наприклад, клієнт отримав квартиру у спадок та виставив її на продаж, але з’явився ще один спадкоємець, який проти цього. Тож це потребує залучення юриста, адже планується судова справа.

Для чого потрібно звертатися до ріелторів та якими задачами вони займаються


Хто оплачує послуги ріелтора та чи можна обійтись без них: розбираємось у питанні

Деякі продавці та покупці квартир не хочуть працювати з ріелторами. Іноді вони вважають, що це зайве витрачання грошей, а провести угоду можна самостійно. Проте це зовсім не так. Існують вагомі причини, навіщо таки слід звертатися до ріелтора:

  • Ріелтор заощаджує ваш час, адже за допомогою кваліфікованого фахівця вам не потрібно витрачати його на вивчення ринку, оцінку майна та інші професійні тонкощі.

  • Досвідчений ріелтор приносить вдвічі більше прибутку клієнту, ніж розмір його комісії. Не останню роль у цьому відіграє вміння вести торги. Також скористатися деякими пропозиціями забудовників покупці можуть лише через представника агенції.

  • Безпека угоди – ще одна важлива причина. Ріелтор захистить клієнта від купівлі житла у неблагонадійного забудовника, проведе юридичну консультацію та оформить потрібні документи.

  • Професійна підтримка необхідна протягом усієї угоди – від моменту її оформлення до остаточного підсумкового розрахунку та отримання заповітних ключів. Це гарантуватиме захист ваших інтересів у будь-якій ситуації.

  • Ще один важливий пункт – це економія коштів. Попри те, що під час звернення в агентство нерухомості необхідно платити за послуги ріелтора, в кінцевому рахунку на цьому ви і заощадите. Зокрема, агентство з нерухомості оплачує витрати на рекламу об’єкта, а вартість роботи з документами та їхнього оформлення вже входить у суму комісії.

Досвідченийріелтор – це вірний помічник для тих, хто має бажання придбати або продати власне житло швидко, вигідно та комфортно. Проте звертатися варто лише до тих агентств, які точно є надійними та перевіреними. Зокрема, такою є агенція La Vida, що пропонує свої послуги у місті Київ.

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии