А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Позиція державних офіційних осіб


Християнська демократія. Історія та сучасність

До попереднього розділу: Три принципи необхідності державної політики

Державним посадовим особам все ще важко звикнути до плюралізму. Наслідком реального плюралізму є ситуація, коли неприбуткові організації, які отримують державні субсидії на виконання деяких соціальних функцій, можуть керуватись власною політикою, яка не обов’язково відповідатиме поглядам тих, хто знаходиться при владі. На сьогодні, існують держави, в яких фінансова підтримка подібних організацій використовується як засіб шантажу, з метою змусити неприбуткові організації прийняти їхню точку зору, або точку зору посадових осіб, котрі ретельно дбають про те, щоб робочі місця в такого роду організаціях мали їхні політичні прихильники.

Окрім цього, багато хто із членів колишньої номенклатури все ще обіймає керівні пости в чиновництві або в державних галузях промисловості, а отже ускладнює реальну передачу влади приватним організаціям. І до сьогодні в багатьох країнах не відбулося жодного слідства або суду над колишніми комуністичними лідерами, які нині досить часто прагнуть створити враження неспроможності успішного функціонування нових демократичних держав, наголошуючи на соціальній незахищеності та повільній економічній відбудові або спричиняючи міжетнічні конфлікти. Вони докладають неймовірних зусиль, аби довести громадянам, що без їхнього правління хаос неминучий. Це може стати серйозною перешкодою на шляху відродження клімату відповідальності.

Отже, надзвичайно важливо, щоб держава розглядалася як інституція справедливості, що заснована на повазі до людської гідності. Саме остання повинна стати основним мотивом у демократичній системі верховенства права, економічних можливостей та соціального добробуту. Тільки в разі поваги держави до гідності людської особистості, вона може здобути довіру громадян та авторитет. Держава, офіційні особи та політичні діячі своїм першочерговим завданням мають визначити створення клімату, сприятливого для виникнення відповідального суспільства. Вони повинні усвідомити, що моральні цінності є для них визначальними у процесі прийняття політичних рішень, заохочуючи активну політичну участь громадян.

Зважаючи на велику важливість моральної чистоти влади в державі, необхідно дійти до примирення з минулим. Як інституція справедливості, держава повинна подбати про роз’яснення недавньої історії громадянам, та засудити винних у злочинах проти людської гідності.

До наступного розділу: У напрямку до ринкової економіки

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии