А.С.Д. в Google News - натисніть Підписатися

Структура політичної культури громадянського суспільства

Концептуальні засади формування політичної культури громадянського суспільства в Україні

До попереднього розділу: Політична поведінка

Таким чином можна представити загальну структуру культури учасників політичного процесу і послідовність її формування у вигляді цілісної функціональної системи, окремі складові якої тісно пов’язані, розвиваються у взаємодії поступово, послідовно або одночасно (див. Схема 1).


Схема 1. Загальна структура політичної культури громадянського суспільства
та логіка її формування.


'Структура

Відповідно до складових описаної структури політичної культури, держава, як об’єктивно зацікавлений учасник демократичного політичного процесу повинна застосовувати певні управлінські механізми впливу на формування цієї культури. В узагальненому вигляді до числа таких державно-управлінських механізмів слід віднести: стримування, заохочування, сприяння, спостереження та реагування.

При формування структури політичної грамотності громадян доцільно застосовувати механізми заохочування та сприяння. Держава доступними їй засобами заохочує політико-просвітницьку та політико-інформаційну діяльність політичних партій, громадських організацій, навчальних закладів, засобів масової інформації, науковців. Держава також, через органи виконавчої влади та місцевого самоврядування сприяє цій діяльності шляхом цільового фінансування, надання пільгового оподаткування, безкоштовного ефірного часу тощо.

При формування структури політичної свідомості громадян ефективними зарекомендували себе засоби спостереження та реагування. Відповідним органам державної влади та місцевого самоврядування, силами професійних наукових спільнот, потрібно організувати активний процес політичного моніторингу громадської думки. На основі результатів цього моніторингу слід своєчасно вносити корективи в державну політику на національному, регіональному та місцевому рівнях, при потребі – вживати додаткових роз’яснювальних заходів.

При формування структури політичної поведінки громадян як правило вживаються заходи заохочування та сприяння, але при потребі – і стримування. В усіх випадках тут дуже важливо не допускати відання переваги лише певним політично орієнтованим структурам громадянського суспільства. У останньому випадку головне, щоб заходи стримування здійснювалися виключно в правовому полі.

До наступного розділу: Забезпечення свідомої участі громадян в політичному процесі

0 коментарів

Ваше имя: *
Ваш e-mail: *

Подписаться на комментарии